Minęło 10 lat od słynnego Ale urwał!

i

Autor: kadry z filmu / YouTube Minęło 10 lat od słynnego "Ale urwał!"

"Ale urwał! Ale to było dobre!" Hit Internetu ze Szczecina ma już 10 lat! ZOBACZ jak zmieniło się to miejsce! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-09 9:01

Ten krótki film zna niemal każdy internauta. Właśnie mija 10 lat od wydarzenia, które na stałe zapisało się w historii polskiego Internetu. W styczniu 2010 cała Polska oszalała na punkcie spektakularnego zimowego karambolu na jednej z ulic Szczecina, dzięki któremu pojawiło się również nowe powiedzenie, które na dobre weszło do języka polskiego. Kto z nas nie pamięta słynnego "ale urwał!"?

Styczeń 2010 roku. Potężne opady śniegu spowodowały, że jedna z mało znaczących, ale dość stromych ulic niedaleko centrum Szczecina zmieniła się w prawdziwy tor saneczkowy. Różnica polegała jednak na tym, że zamiast sanek sunęły nią samochody, które co chwilę uderzały jeden o drugi. Nagranie z tego zimowego karambolu trafiło do sieci i błyskawicznie stało się niekwestionowanym hitem, również dzięki słynnemu okrzykowi "Ale urwał! Ale to było dobre!", który słychać w tle. Od tego momentu ulica Kusocińskiego stała się jedną z najbardziej znanych w Polsce. Przez ostatnie 10 lat to miejsce zmieniło się nie do poznania.

"Ale urwał!" - gdzie jest to miejsce?

Fragment ulicy Kusocińskiego pomiędzy ulicą Dąbrowskiego i Sowińskiego to jeden z najbardziej stromych podjazdów w mieście, o nachyleniu 12 procent. Dzięki rozgłosowi, jaki przyniósł temu miejscu krótki film nagrany w styczniu 2010 roku, obecnie jest to chyba najszybciej i najczęściej odśnieżana ulica w Szczecinie. Nawet po niewielkich opadach śniegu pojawiają się w tym miejscu piaskarki, a nawierzchnia zazwyczaj jest czarna i w okresie zimowym jeździ się tutaj naprawdę bezpiecznie.

Przez ostatnie lata przy ulicy Kusocińskiego wiele się zmieniło. W miejscu, gdzie dotychczas rosła trawa i krzaki, a wcześniej były tereny wojskowe i ogródki działkowe, obecnie stoją nowe budynki. W okolicy wciąż trwa budowa kolejnych osiedli mieszkaniowych.

Dzięki pamiętnemu filmowi do języka polskiego już na stałe weszło powiedzenie "ale urwał!". Często używamy go w życiu codziennym, wyrażając swoje zaskoczenie niespodziewaną sytuacją.

Nasi Partnerzy polecają