Powrót legendy. Takiego muralu jeszcze w Szczecinie nie było! [ZDJĘCIA]

2019-10-10 13:27 gk
Mural nawiązujący do teatru lalek Pleciuga przy al. Wyzwolenia
Autor: Grzegorz Kluczyński

Wielu szczecinian z nostalgią wspomina dawną siedzibę teatru lalek "Pleciuga", która mieściła się przy ulicy Obrońców Stalingradu (obecnie Bałuki). Charakterystycznym elementem budynku był neon znajdujący się nad wejściem. Podczas rozbiórki nie udało się go niestety uratować. W ostatnim czasie powrócił jednak w zupełnie nowym wydaniu... a nawet dwóch!

Od kilku dni na ścianie obecnej siedziby "Pleciugi" na placu Teatralnym pojawił się mural przedstawiający stary neon. Wykonał go znany artysta o pseudonimie Lump. Obraz wygląda bardzo realistycznie. Niektórym może się wręcz wydawać, że świeci.

Mural na ścianie teatru lalek Pleciuga
Autor: Grzegorz Kluczyński

To jednak nie koniec. Na szczytowej ścianie kamienicy przy alei Wyzwolenia powstaje kolejne dzieło Lumpa, również nawiązujące do "Pleciugi" i legendarnego szyldu. Na muralu widnieje dawna siedziba teatru, a nad nią pojawił się... neon, który do złudzenia przypomina ten, który znajdował się nad wejściem do teatru. Jest tylko jedna różnica. Litery z dawnego napisu "teatr lalek" tworzą zupełnie nowy: "Hall of fame".

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE