10 największych atrakcji Szczecina. Te miejsca trzeba zobaczyć! [WAKACJE 2020]

2020-06-29 7:16 gk

Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie. Z powodu epidemii większość z nas, zamiast zagranicznych podróży, wybierze wypoczynek w kraju. To dobra okazja, by odwiwedzić miejsca w Polsce, które wcześniej znaliśmy tylko z literatury lub publikacji w mediach. Szczecin często odwiedzany jest przez turystów jadących nad morze. Dlaczego warto zatrzymać się tutaj na dłużej? Co warto zobaczyć w Szczecinie?

Chociaż wiele osób z dalszych zakątków kraju myśli, że Szczecin leży nad morzem, okazuje się, że do Bałtyku jest stąd jeszcze około 100 kilometrów (drogą lądową) i około 60 (drogą wodną). Wielu turystów przyjeżdża do Szczecina po drodze nad morze, zatrzymując się tutaj na kilka godzin. Dlaczego warto zostać tutaj na dłużej i jakie atrakcje turystyczne powinny znaleźć się na trasie wycieczki? Okazuje się, że jest ich naprawdę sporo. Co warto zobaczyć?

W Szczecinie znajdziemy zarówno wiekowe zabytki jak i nowoczesne ikony architektury. Są tutaj również miejsca, w których warto się zatrzymać, by się zrelaksować w pięknym otoczeniu, a także aktywnie wypocząć. Znajdują się one zarówno w centrum miasta, jak również w dzielnicach, które są od niego nieco oddalone. Jakie to miejsca? Sprawdźcie w poniższej galerii!

Wakacje 2020:

Wyjątkowa iluminacja Filharmonii w Szczecinie na Święto Muzyki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ