Wyjątkowe zjawisko na plaży w Międzyzdrojach. "Witamy na Marsie!" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wyjątkowe zjawisko nad morzem
Autor: Pexels / CC0 / pixabay

"Witamy na Marsie! To nie są kadry z filmu ścienne-fiction" - napisał na Facebooku świadek wyjątkowego zjawiska, które mieszkańcy i turyści przebywający na plaży w Międzyzdrojach mogli podziwiać w jeden z lipcowych wieczorów. Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia!

Tym niesamowitym zjawiskiem, które zachwyciło plażowiczów, była ciemna chmura szelfowa, która w połączeniu z ognistopomarańczowym zachodzącym słońcem stworzyła na niebie wyjątkowy świetny spektakl - zarówno piękny, jak i przerażający.

Wyjątkowe zdjęcia opublikował na swoim profilu facebookowym pasjonat niecodziennych zjawisk na niebie, o pseudonimie "Nick Fury". "Natura naprawdę jest zadziwiająca i potrafi zaskakiwać niepowtarzalnymi zjawiskami że aż trudno w nie uwierzyć" - napisał na Facebooku.

Czym jest chmura szkwałowa?

Chmura szkwałowa, okraślana również mianem wału szkwałowego to szczególna forma chmury przypominająca poprzecznym przekrojem swego czoła poziomy klin lub taran. Jest ona przytwierdzona do podstawy chmury macierzystej, zazwyczaj burzowej, rzadko kłębiastej. Tego typu forma chmury występuje najczęściej na granicy burzowych frontów atmosferycznych oraz w superkomórkach, zawsze na przednim skraju strefy burzowej. W rejonie jej występowania zazwyczaj pojawia się porywisty wiatr, zwany szkwałem, i intensywne opady (Wikipedia).

Jak spędzić wakacje w mieście w czasie pandemii?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE