W Galerii Kaskada wykluły się kaczuszki

i

Autor: Grzegorz Kluczyński / Facebook / Galeria Kaskada W Galerii Kaskada wykluły się kaczuszki

Szczecin: Z jajka prosto na zakupy? Kaczki w galerii handlowej

2021-07-01 8:25

Do niezwykłych narodzin doszło w galerii handlowej w centrum Szczecina. Na dachu Galerii Kaskada wykluły się cztery kaczuszki krzyżówki! Nie pozostaną jednak w miejscu swoich narodzin. Cała kacza rodzinka trafiła już w bardziej bezpieczne miejsce, niż sklepowy parking. Małe kaczątka będą dorastać w swoim naturalnym środowisku, z dala od samochodów, ludzi i drapieżników.

Kaczki nie są niczym nadzwyczajnym w Szczecinie. Możemy je spotkać przede wszystkim blisko Odry i innych zbiorników wodnych. W tym przypadku kacza mama postanowiła wybrać sobie dość nietypowe miejsce na uwicie gniazda. Pojawiło się ono na parkingu galerii, na poziomie P3, nieopodal wejścia do biura dyrekcji obiektu. Gniazdo zauważył ogrodnik zatrudniony w galerii. O tym fakcie powiadomiono Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie. Zalecono jednak, by nie przenosić przyszłej kaczej mamy i złożonych przez nią jaj, tylko poczekać do wyklucia się piskląt.

"Ich mama była od dłuższego czasu pod stałą opieką pracowników Galerii Kaskada, którzy dbali o to, żeby zapewnić jej spokój oraz wodę i jedzenie"

- informują właściciele Galerii Kaskada na Facebooku.

Czytaj też: Szczecin: Stary "Orion" przechodzi do historii. Legendarny sklep znika w oczach [ZDJĘCIA]

Małe kaczuszki przyszły na świat w poniedziałek po południu. Krótko potem cała kacza rodzinka postanowiła wybrać się na spacer po parkingu. Ze względów bezpieczeństwa kaczki nie pozostały jednak w tym miejscu.

"Rodzinka została już bezpiecznie przetransportowana do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie, a stąd trafiła do stawu – swojego naturalnego środowiska"

- czytamy na facebookowym profilu Galerii Kaskada.

Czytaj też: Szczecin: Na "Posejdonie" zawisły szyldy hoteli sieci Marriott. Kiedy otwarcie?

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Z sercem na pokładzie. W półtorej godziny ze Szczecina do Wrocławia