Szczecin: Strażnicy miejscy musieli "aresztować"... ŁABĘDZIA! [ZDJECIA]

2021-03-03 13:08

Jak mówią strażnicy miejscy, takiego pasażera jeszcze w swoim radiowozie nie mieli. Wszystko za sprawą zgłoszenia od jednego z mieszkańców, które otrzymali o poranku. Interwencja dotyczyła bowiem... łabędzia, który spacerował sobie ulicą, między samochodami. Nieco zagubiony ptak powodował spore zagrożenie, zarówno dla siebie, jak i przejeżdżających kierowców.

- Osoba, która zadzwoniła pod numer alarmowy 986 zgłosiła, że na ulicy Owocowej między samochodami po jezdni spaceruje sobie łabędź, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej.

Strażnicy miejscy natychmiast udali się na miejsce i rzeczywiście wzdłuż ulicy wędrował sobie okazały łabędź.

- Zapewne poczuł przedsmak nadchodzącej wiosny i postanowił wybrać się "do miasta" na spacer - mówi z uśmiechem rzeczniczka straży miejskiej. - Strażnicy niestety nie wykazali zrozumienia dla tego królewskiego ptaka i zmuszeni byli przerwać mu tą wędrówkę po przydworcowej jezdni. Łabędź okazał się bardzo zdyscyplinowany. Nie był agresywny, nie stawiał oporu i grzecznie zajął miejsce w przedziale pasażerskim 2 klasy w radiowozie.

Zobacz też: Tragiczny karambol na A6. Zginęło 6 osób, w tym troje DZIECI! Kierowca usłyszał WYROK

Wezwany na miejsce zdarzenia łowczy miejski ocenił stan ptaka jako dobry. Łabędź nie wymagał interwencji weterynaryjnej. Ptak został przewieziony w bezpieczne miejsce, na kanał Zielony przy ulicy Heyki. Tam został zwrócony naturze i oczekującej na powrót partnera pięknej łabędzicy.

Szczecin: Setki kormoranów na Odrze skutej lodem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany