Karambol na A6

i

Autor: Domin / se.pl Karambol na A6

Tragiczny karambol na A6. Zginęło 6 osób, w tym troje DZIECI! Kierowca usłyszał WYROK

2021-03-03 12:12

Kierowca, który ponad półtora roku temu spowodował tragiczny w skutkach wypadek na autostradzie A6 pod Szczecinem, usłyszał wyrok. W środę, 3 marca 2021 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie zdecydował o dalszych losach sprawcy karambolu, w którym śmierć poniosło 6 osób, w tym troje dzieci.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 9 czerwca 2019 roku. Po godz. 13:00, na autostradzie A6 w okolicy węzła Dąbie zderzyło się łącznie siedem samochodów. Część z nich zapaliła się. Sześć osób, w tym troje dzieci poniosło śmierć na miejscu, cztery osoby zostały ranne i trafiły do szpitala.

Czytaj więcej: Dramatyczny wypadek pod Szczecinem, kilka osób nie żyje, płoną samochody [ZDJĘCIA, WIDEO]

Kierowca ciężarówki został skazany na 6 lat więzienia, 10-letni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym oraz zadośćuczynienie na rzecz osób pokrzywdzonych w kwocie od 5 do 15 tysięcy złotych. W uzasadnieniu wyroku sąd uznał, że kierowca prowadził ciągnik siodłowy wbrew zakazowi poruszania się w dni świąteczne (tego dnia przypadały Zielone Świątki), a także poprzez niewłaściwą obserwację przedpola jazdy, niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzających pojazdów i niedostosowanie prędkości, doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku.

Mężczyzna usłyszał wyrok 6 lat pozbawienia wolności, 10-letniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym oraz zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych w wysokości od 5000 zł do 15000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz też: Karambol na A6: Kierowca ciężarówki trafił do aresztu

Sonda
Czy brałeś udział w wypadku drogowym?
Ogromny karambol na A6 w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają