Nowe hotele sieci Marriott w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wkrótce otwarcie hoteli Courtyard i Moxy

Szczecin: Na "Posejdonie" zawisły szyldy hoteli sieci Marriott. Kiedy otwarcie?

2021-06-28 19:49

Gdyby nie pandemia, prawdopodobnie zostałyby otwarte wiele miesięcy temu. Mowa o dwóch hotelach należących do sieci Marriott, które powstają w samym centrum Szczecina, w kompleksie biurowo-usługowym "Posejdon" przy Bramie Portowej. W miniony weekend na elewacji budynku pojawiły się szyldy hoteli Courtyard i Moxy, co oznacza, że w końcu, po długim oczekiwaniu, przyjmą pierwszych gości.

Jako pierwszy, otwarty ma zostać czterogwiazdkowy Courtyard, dedykowany przede wszystkim dla klientów biznesowych. W hotelu znajdą się 134 pokoje, a także centrum kongresowe. Hotel ma zacząć działalność już w lipcu.

Nieco później nastąpi otwarcie trzygwiazdkowego hotelu Moxy, w którym znajdzie się 121 pokoi. Pierwsi goście będą mogli w nim przenocować dopiero w październiku.

Courtyard i Moxy to pierwsze w Szczecinie hotele należące do sieci Marriott. Łącznie będą mogły przyjąć ponad 500 gości.

Czytaj też: Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina. Co się zmieniło w tym czasie? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Posejdon to kompleks biurowo-usługowy, który powstał w ramach rozbudowy dawnego domu towarowego. Budowa rozpoczęła się w 2017 roku i trwała dwa lata. Zabytkowy gmach dawnego domu towarowego "Centrum" został gruntownie wyremontowany i wkomponowany w bryłę nowego budynku. Modernistyczna budowla odzyskała swój dawny, przedwojenny wygląd, a obok niej powstał zupełnie nowy budynek, w którym obecnie mieszczą się już biura wielu firm oraz sklepy.

Czytaj też: W Szczecinie przybyło miejsc postojowych. Nowy parking w Podjuchach już działa!

Pół roku "torowej rewolucji" w centrum Szczecina