Węzeł przesiadkowy w Podjuchach prawie gotowy

i

Autor: ZDiTM Szczecin

W Szczecinie przybyło miejsc postojowych. Nowy parking w Podjuchach już działa!

2021-06-23 8:49

Dobra wiadomość dla zmotoryzowanych. Od środy można korzystać z nowego parkingu przy pętli autobusowej w Podjuchach, w sąsiedztwie stacji kolejowej. Do dyspozycji kierowców jest ponad 140 miejsc postojowych. Można więc pozostawić pojazd przy stacji i w zaledwie kilka minut dojechać do centrum pociągiem, omijając korki spowodowane inwestycjami drogowymi.

- Choć trwają jeszcze odbiory i nie ma wszystkich pozwoleń na użytkowanie budynku socjalnego, to udostępnionych ponad 140 miejsc obok stacji kolejowej ułatwi przemieszczanie się po mieście - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Czytaj też: Szczecin: Kierowcy odetchną z ulgą. Samochody wrócą na ulicę Miodową

Parking znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji kolejowej, skąd można dosłownie w kilka minut dojechać do centrum Szczecina. Jest to wygodne rozwiązanie, pozwalające ominąć miejsca, w których trwają prace drogowe - a tych jest dość sporo, m.in. na budowanym węźle Granitowa, na ul. Gdańskiej w rejonie Estakady Pomorskiej, wiaduktu kolejowego czy na ul. Energetyków w miejscu przyszłego ronda. Warto przypomnieć, ze z przejazdów pociągami można korzystać na podstawie okresowych biletów komunikacji miejskiej.

- Przypominamy, że w pociągach POLREGIO honorowane są wszystkie bilety okresowe ZDITM oraz ulgi i zwolnienia zgodne z katalogiem określanym przez Uchwałę Rady Miasta - dodaje Hanna Pieczyńska.

Sama pętla autobusowa nie jest jeszcze udostępniona dla pasażerów, ale w bliskiej odległości znajduje przystanek autobusowy "Podjuchy dworzec", z którego odjeżdżają linie 64 i 66. Docelowo nowa pętla zastąpi wysłużony przystanek końcowy w Podjuchach.

Czytaj też: Szczecin: Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rozkład jazdy Polregio Szczecin Podjuchy - Szczecin Główny

i

Autor: Polregio Rozkład jazdy Polregio Szczecin Podjuchy - Szczecin Główny
Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn