Rozbudowa Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie - maj 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Rozbudowa Muzeum Techniki w Szczecinie nie zwalnia tempa. Zakończenie jeszcze w tym roku [ZDJĘCIA]

2021-05-11 9:56

Na zabytkowej kamienicy przy ul. Niemierzyńskiej widać już konstrukcję nowego dachu, wewnątrz toczą się prace wykończeniowe. Na nowym łączniku trwa montaż elewacji. Prace przy rozbudowie Muzeum Techniki i Komunikacji nie zwalniają tempa. Ich zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Z każdym tygodniem, widać coraz większe zmiany na remontowanym budynku kamienicy, w którym znajdą się nowe pomieszczenia Muzeum Techniki i Komunikacji.

- Aktualnie realizowane są ostatnie prace związane z wykonywaniem konstrukcji nowej więźby dachowej - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - W najbliższym czasie rozpocznie się montaż poszycia dachu.

Zobacz też: Tutaj ludzkie mięso przerabiano na... BIGOS! Kamienica legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" już tak nie wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ponadto w kamienicy trwa montaż stolarki okiennej. Okna będą miały zachowany historyczny wzór. We wnętrzach budynku toczą się prace wykończeniowe i instalacyjne.

- Z kolei na budynku łącznika wykonane zostało poszycie dachu - dodaje Piotr Zieliński. - Wykonywana jest również wschodnia elewacja budynku oraz elewacja z fasad aluminiowych od strony dziedzińca Muzeum. Dodatkowo wykonawca prowadzi prace remontowe prawej nawy hali Muzeum, polegające na wykonaniu nowej warstwy posadzki.

Co się zmieni w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie?

W ramach inwestycji zaplanowano adaptację istniejącej kamienicy na potrzeby Muzeum Techniki i Komunikacji oraz rozbudowę o łącznik pomiędzy kamienicą a obecnym budynkiem muzeum. Zakres szczegółowy prac obejmuje:

  • Rozbudowę Muzeum o łącznik pomiędzy istniejącym obiektem Muzeum a istniejącą kamienicą zlokalizowaną przy ul. Niemierzyńskiej 18A;
  • Remont i przebudowę wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku kamienicy na potrzeby Muzeum;
  • Dostosowanie części prawej nawy budynku Muzeum Techniki i Komunikacji w zakresie niezbędnym do zaprojektowania połączenia tego budynku z nowym budynkiem łącznika oraz wymiana i remont posadzki prawej nawy Muzeum;
  • Przebudowę infrastruktury technicznej w zakresie związanym z projektowaną rozbudową.

W łączniku znajdzie się wejście do muzeum, szatnie, recepcja a także strefa ekspozycyjna. Przebudowana kamienica włączona zostanie do powierzchni funkcjonalnej muzeum - mieścić będzie funkcje ekspozycyjne i administracyjne. Znajdą się w niej m.in. sale edukacyjne, sala konferencyjna oraz czytelnia. Łącznik jak i kamienica dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: Chcieli napić się piwa pod chmurką, zrobili więć coś NIEOCZEKIWANEGO! [ZDJĘCIA]

Co wiesz o legendarnej szczecińskiej marce Stoewer?

Pytanie 1 z 8
Założyciel fabryki, Bernhard Stoewer, urodził się 16 kwietnia 1834 roku
Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania