Nóż

i

Autor: naturfreund_pics / CC0 / pixabay.com

ROZBÓJ w centrum Szczecina. Wyjście do sklepu o mało nie zakończyło się TRAGEDIĄ! Przystawili nóż do szyi, pobili i okradli!

2021-03-05 10:27

Zaatakowali, przystawili nóż do szyi, brutalnie skopali i okradli m.in. z dokumentów, pieniędzy. Połasili się nawet na e-papierosa! Dwójka dwudziestolatków wkrótce odpowie przed sądem za rozbój. Grozi im długa odsiadka.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło 7 lipca 2020 roku na placu Zgody w centrum Szczecina. Około godz. 1:30 pokrzywdzony mężczyzna szedł z kolegą do nocnego sklepu. Niespodziewanie poczuł silne uderzenie w lewe udo. Upadł na ziemię. Napastnicy zaczęli go kopać. Jeden z nich przystawił mu nóż do szyi i zażądał oddania wszystkich rzeczy, które miał przy sobie.

- Pokrzywdzony oddał wówczas telefon komórkowy, portfel skórzany z zawartością dowodu osobistego, karty bankomatowe, dwa kolczyki, pieniądze w kwocie 70 zł, papierosy oraz elektroniczny papieros, o łącznej wartości 3070 zł, po czym zabierając te rzeczy mężczyźni uciekli - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zobacz też: Szczecin: Ukradł skarbonkę z datkami na leczenie ciężko chorej Ingi. Złodziej usłyszał zarzut

Kolega pobitego mężczyzny rzucił się w pogoń za napastnikami. Gdy ich dogonił, jeden z nich ponownie wyjął nóż. Przewrócili mężczyznę na ziemię, zaczęli go kopać w głowę i plecy. Próbowali zabrać mu telefon, jednak nie udało im się osiągnąć zamierzonego celu. Uciekli.

- W wyniku sprawnych działań policji podejrzani zostali zatrzymani - dodaje rzeczniczka prokuratury. - Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Obaj napastnicy nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden z nich był w przeszłości karany sądownie.

Wkrótce 20-latkowie odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

Zobacz też: Szczecin: Bił, kopał, szarpał za włosy! Matka cudem uszła z życiem. WSTRZĄSAJĄCE szczegóły

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie