Przemoc

i

Autor: ninocare / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Bił, kopał, szarpał za włosy! Matka cudem uszła z życiem. WSTRZĄSAJĄCE szczegóły

2021-03-02 10:56

Próbował zabić własną matkę. Bił pięściami, kopał po głowie i całym ciele, związał, podduszał i szarpał za włosy. Starsza kobieta dosłownie uszła z życiem po tym jak jej 53-letni syn pastwił się nad nią w nieludzki sposób. Oprawca wkrótce odpowie przed sądem. Czeka go wiele lat za kratkami.

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie zwyrodnialca, który w kwietniu 2020 roku o mało nie zabił własnej matki, z którą mieszkał pod jednym dachem. Szczegóły zajścia, które o mało nie zakończyło się tragicznie, są przerażające.

- W dniach 23 i 24 kwietnia 2020 r. doszło do stosowania przez mężczyznę wobec matki przemocy fizycznej, która eskalowała - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Podejrzany wielokrotnie pięściami bił matkę po różnych częściach ciała, w tym głowę, kopał ją, związywał, zawijał w kołdrę, podduszał rękoma oraz poduszką, a także skakał po kobiecie i siadał na jej klatkę piersiową. Dodatkowo groził jej śmiercią i wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe.

Zobacz też: Zakrwawiona kobieta wzywała ratunku! Przerażona atakiem gwałciciela obudziła całe osiedle. Dramat w Chojnie

Starsza kobieta doznała między innymi krwiaka w okolicy czołowo-ciemieniowej oraz w okolicy czołowej, a także rozległych krwiaków podudzia oraz otarcia naskórka.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu. Nie przyznał się do zarzucanych czynów. Jak się okazało, w przeszłości miał już konflikty z prawem i był karany sądownie.

Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 53-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz też: Szczecin: Wnuczek jak z KOSZMARU! Ukradł babci telewizor i groził jej ŚMIERCIĄ!

Sonda
Czy kary za stosowanie przemocy wobec bliskich powinny być wyższe?
Tragedia w Dziwnowie. Samochód w rzece. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany