Rusza proces kanibali spod Choszczna

i

Autor: Domin

Mieli upiec w ognisku i ZJEŚĆ swoją ofiarę! Rusza proces KANIBALI spod Choszczna

2021-02-22 9:51

W poniedziałek w szczecińskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces w makabrycznej sprawie sprzed blisko 20 lat. Przed wymiarem sprawiedliwosci stanęło czterech mężczyzn, którzy mieli zabić, a następnie częściowo zjeść swoją ofiarę.

Do makabrycznego morderstwa doszło w 2002 roku, w miejscowości Łasko (woj. zachodniopomorskie), jednak dopiero 15 lat później udało się ustalić podejrzanych. Sprawcy uprowadzili i ze szczególnym okrucieństwem zamordowali mężczyznę, następnie odcięli jego części ciała, upiekli i dokonali ich częściowej konsumpcji. Zamordowany mężczyzna został także ograbiony.

Zobacz też: Z jeziora wyłowiono ludzkie szczątki. Czy to ofiara kanibali z Zachodniopomorskiego?

Śledztwo trwało latami. Dopiero w połowie października 2017 roku, na zlecenie prokuratora, policjanci przeprowadzili równoczesne zatrzymania czterech osób w wieku od 38 do 56 lat. Mężczyźni zatrzymani zostali w swoich mieszkaniach. Nie spodziewali się policjantów i byli zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Trzy osoby zostały zatrzymane w Zachodniopomorskiem, czwarta w Zielonej Górze. Mężczyznom przedstawiono zarzuty przestępstwa przeciwko wolności, zabójstwa oraz znieważenia zwłok. Podejrzani trafili do aresztu. Piąty mężczyzna, który brał udział w zbrodni, zmarł w 2017 roku.

Sprawą zajmował się dotychczas Sąd Okręgowy w Gorzowie. Ostatecznie akta trafiły do Szczecina i to tutaj odbędzie się proces mężczyzn oskarżonych o tę zbrodnię. W poniedziałek, 22 lutego 2021 r, o godz. 9:00 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie rozpoczął się proces. Na ławie oskarżonych zasiadło trzech z czterech oskarżonych – jeden z nich, Robert M., został doprowadzony z aresztu, w którym przebywa od 2017 r. Pozostali - Sylwester B., Rafał O. i Janusz S. - odpowiadają z wolnej stopy. Czwarty podejrzany, Janusz S. nie pojawił się na sali rozpraw.

Za znieważenie zwłok grozi kara do 3 lat więzienia, natomiast za zabójstwo - nawet dożywocie.

Zobacz też: Kanibale z Zachodniopomorskiego. Zatrzymano sprawców okrutnej zbrodni sprzed lat

Sonda
Czy jesteś zwolennikiem przywrócenia kary śmierci?
Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają