Rowerem miejskim dojedziemy na popularne szczecińskie kąpieliska. Ruszyły letnie strefy postoju BikeS

i

Autor: NiOL Szczecin Rowerem miejskim dojedziemy na popularne szczecińskie kąpieliska. Ruszyły letnie strefy postoju BikeS

Rowerem miejskim dojedziemy na popularne szczecińskie kąpieliska. Ruszyły letnie strefy postoju BikeS

2022-05-02 12:10

Te dwie lokalizacje cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Szczecina, zwłaszcza w miesiącach letnich. Na Głębokie lub Arkonkę można dojechać zarówno samochodem, komunikacją miejską jak i rowerem - do niedawna tylko własnym, a od teraz także miejskim. BikeS uruchomił dnie nowe sezonowe strefy postoju, w których będzie można wypożyczyć lub oddać jednoślad z miejskiej wypożyczalni.

Strefy przy dwóch popularnych kąpieliskach będą funkcjonować od 1 maja do 30 września. Są już tam zarówno stojaki rowerowe, jak i słupki z charakterystycznymi zielonymi tablicami.

Letnia Strefa Postoju Głębokie znajduje się na pętli tramwajowej. Natomiast Letnia Strefa Postoju Arkonka przy wejściu do Lasu Arkońskiego od strony Stadionu Arkonii.

Czytaj też: Majówka na Jasnych Błoniach. Tłumy odwiedzają Jarmark Szczeciński [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, Szczeciński Rower Miejski czwartej generacji wystartował 1 marca, po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i wdrażaniem nowego systemu. Zmieniły się nie tylko same jednoślady, ale także zasady ich wypożyczania. Nie przypinamy ich już w stacjach, lecz pozostawiamy w tzw. strefach postoju. Wypożyczenie odbywa się za pomocą aplikacji Rovee.

Czytaj też: Balkony z widokiem na... ścianę. Cała Polska śmieje się z osiedla w Szczecinie. Kto to wymyślił?! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla rowerzystów?
Balkony z widokiem na... ścianę! Szczecińskie osiedle stało się sławne na całą Polskę