Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach. Przychodnia w centrum Szczecina jak nowa! [ZDJĘCIA]

2021-01-20 11:33

Zakończyła się kompleksowa modernizacja starego, przedwojennego skrzydła Przychodni Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy przy ul. Kopernika 18 w Szczecinie. Oprócz przywrócenia dawnego blasku budynkowi, obiekt został poddany termomodernizacji.

Inwestycja przyczyni się do podniesienia jakości świadczonych usług dzięki odnowionym i odpowiednio wyposażonym pomieszczeniom oraz do obniżenia kosztów funkcjonowania ośrodka. Był to trzeci etap modernizacji tej przychodni.

Rehabilitacja w nowoczesnych warunkach

- Całość trzyetapowego zadania miała na celu rozszerzenie zakresu funkcji pełnionej przez przychodnię z monospecjalistycznej na wielospecjalistyczną, podniesienie jakości świadczonych usług, a także obniżenie kosztów funkcjonowania ośrodka poprzez rezygnację z dzierżawionych pomieszczeń przy ulicy 3 Maja w Szczecinie – mówi Małgorzata Sysło-Przedpełska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie.

Etap I i II zakończył się w 2018 roku dobudowaniem i wyposażeniem nowego skrzydła do istniejącej przychodni – w sumie 4 kondygnacje. Pojawiła się tu wówczas nowa rejestracja na parterze, zmodernizowano klatkę schodową, wymieniono windy, zmieniono wejście do przychodni (teraz wchodzimy od ul. Sambora), zagospodarowano teren, odrestaurowano mur, wymieniono ogrodzenie i zbudowano nową drogę wokół budynku.

Zobacz też: "Kuchenne Rewolucje" w Barlinku. Magda Gessler odmieniła "Wielkopolankę"

Trzeci etap to oddanie do użytku wyremontowanego przedwojennego skrzydła przychodni od strony ul. Kopernika. Większość z czterech pięter przestrzeni przeznaczona została na potrzeby Przychodni Rehabilitacji. W ramach Przychodni nr 2 przeniesione zostały tu: Poradnia Ginekologiczna, Poradnia Urologiczna oraz Poradnia Uzależnień, które do tej pory funkcjonowały w budynku przy ul. 3 Maja.

Przychodnia nr 3 Rehabilitacji Leczniczej i Zawodowej

Na parterze wyremontowanej części budynku znalazły miejsce sale kinezyterapii, w tym sala kinezyterapii dla dzieci i zmodernizowane szatnie dla pacjentów.

I piętro to gabinety lekarskie Poradni Rehabilitacji i Oddziału Dziennego Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, fizykoterapia ze stanowiskami do elektrolecznictwa, magnoterapii, laseroterapii i ultradźwięków. Są tu też szatnie dla personelu, pokój socjalny i sala konferencyjna.

II piętro to sala kinezyterapii i gabinety masażu oraz szatnie dla pacjentów.

Zobacz też: WOŚP 2021: Prezydent Szczecina zaprasza na wspólny rejs MOTORÓWKĄ podczas TTSR 2021

Część zabiegów w ramach Przychodni Rehabilitacyjnej, takich jak pole magnetyczne wielkiej częstotliwości (terapuls), laseroterapia, ultradźwięki, krioterapia, będzie odbywała się równolegle i niezależenie, tak jak do tej pory, na poziomie -1.

Budynek przyjazny osobom niepełnosprawnym

Już na etapie projektu nowego skrzydła budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Również w oddanej teraz części znalazły się m. in.:

  • toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;
  • gabinety umiejscowione w taki sposób, aby pacjent miał zapewnione wykonanie kilku różnych zabiegów w jednym miejscu;
  • windy z zapowiedziami głosowymi;
  • więcej miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

W ramach termomodernizacji udało się m. in. wyremontować dach i wykonać prace, takie jak wymiana okien, docieplenie ścian, docieplenie dachu, wymiana instalacji sanitarnych, docieplenie podłóg na gruncie oraz ścian zewnętrznych w gruncie, wraz z wykonaniem izolacji wodnej.

Na wykonanie części prac termomodernizacyjnych WOMP otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 1,17 mln zł ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na pozostałe zadania jednostka uzyskała dotację z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości 900 tys. zł. Budżet projektu wyniósł 10,47 mln zł.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy z powodu koronawirusa nie udało ci się dostać do lekarza?
Zmasakrowane ciało w wieżowcu
Nasi Partnerzy polecają