Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie

i

Autor: UM Szczecin

Punkt Szczepień Powszechnych w Szczecinie zostanie zamknięty

2021-08-24 11:28

Tylko do końca sierpnia można zaszczepić się przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego. To obecnie największa placówka w Szczecinie. Od maja 2021 roku podano w nim ponad 42 tysiące szczepionek.

Punkt uruchomiono 5 maja 2021 r., w czasie, gdy zapotrzebowanie na szczepienia było bardzo duże, a chętni do przyjęcia preparatu ustawiali się w długich kolejkach. Był to największy, po zamkniętym w czerwcu szpitalu tymczasowym w Netto Arenie, punkt szczepień w Szczecinie. Za przeprowadzenie szczepień odpowiedzialne było Szczecińskie Centrum Zdrowia. W punkcie mieszczącym się w hali sportowej Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Sowińskiego 7, przez cały okres jego działalności podano ponad 42 tysiące dawek szczepionki przeciw COVID-19. W ostatnich tygodniach zainteresowanie szczepieniami spadło w całej Polsce, w tym również w Szczecinie, stąd decyzja o zamknięciu placówki.

Czytaj też: To się nazywa WOLA PRZETRWANIA! Wycięte drzewa w centrum Szczecina nagle ODŻYŁY! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do Punktu Szczepień Powszechnych przy ul. Sowińskiego można zgłaszać się do 31 sierpnia. Mogą to zrobić osoby, które otrzymały skierowania na szczepienie za pośrednictwem infolinii 989, e-rejestracji na stronie pacjent.gov.pl, wysyłając SMS o treści "SzczepimySie" na nr tel. 664 908 556 lub 880 330 330, albo kontaktując się z punktem szczepień.

Czytaj też: Maszynista zginął pod kołami pociągu, który prowadził. Co tam się stało?

Sonda
Jesteś zaszczepiony/a na koronawirusa?
Pociąg-widmo pod Kołbaskowem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany