Inwestycje drogowe w Szczecinie

Przebudowa ulic na Turzynie na finiszu. Kiedy koniec utrudnień?

2022-09-13 10:15

Ciągnące się od wielu miesięcy roboty drogowe na szczecińskim Turzynie spędzają sen z powiek mieszkańców - zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych. Inwestycja jest już nieco opóźniona, jednak są dobre wiadomości. Wkrótce na ul. Bolesława Śmiałego wszystko powinno wrócić do normy.

Od kilku tygodni przejezdny jest odcinek ul. Bol. Śmiałego od ul. Krzywoustego do pl. Marii Tarnowskiej, wraz z samym placem, gdzie powstało rondo. Prace wciąż toczą się jednak na odcinku do ul. Jagiellońskiej.

Czytaj też: Bezpłatne przejazdy dla uczniów w Szczecinie. Coraz mniej czasu na dokonanie ważnego obowiązku

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Duże zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne

- W zależności od odcinka trwają prace brukarskie, te związane z wykonaniem włączeń wodociągu i drogowe - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Ważne są także dowiązania do istniejących już chodników i jezdni. Właśnie ten element wymusi na wykonawcy częściowe wejście na jeden pas ulicy Jagiellońskiej, na wysokości remontowanej ulicy. Prosimy kierowców o szczególną uwagę.

Prace powinny potrwać jeszcze około miesiąc. Jak dodaje rzeczniczka ZDiTM, wykonawca dokłada wszelkich starań, aby na początku października ruch odbywał się już bez zakłóceń.

- Termin wykonania prac zasadniczych to, po aneksie, 5 października - mówi Hanna Pieczyńska. - Na wykonanie nasadzeń wykonawca będzie miał czas do końca października.

Czytaj też: Architektoniczna perełka z drugą szansą na renowację. Kto wyremontuje zabytkową podstację na Wyspie Jaskółczej w Szczecinie?

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Nasi Partnerzy polecają