Nowe rondo i fragment ul. Bol. Śmiałego już przejezdne

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Przebudowa ulic na Turzynie wkracza w kolejny etap

Zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne. Będą kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-06-22 22:38

Mieszkańcy tzw. "kwartałów turzyńskich" mogą częściowo odetchnąć z ulgą. Częściowo, bo jedne utrudnienia już za nimi, jednak to nie koniec uciążliwości. Po udrożnieniu fragmentu ulicy Bolesława Śmiałego i placu Marii Tarnowskiej, przebudowa ulic w tej części miasta wkracza w kolejny etap.

Fragment ulicy i rondo już przejezdne

Zmiany w organizacji ruchu obowiązują od środy, 22 czerwca. Oficjalnie do ruchu został dopuszczony wyremontowany odcinek ulicy Bolesława Śmiałego, a także plac Marii Tarnowskiej, który z dość skomplikowanego "gwiaździstego" skrzyżowania ulic: Bol. Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza stał się rondem, wokół którego powstały nowe chodniki i "zielone wysepki", które zostaną m.in. obsadzone krzewami. Ruch jest na razie niewielki, gdyż nie wszyscy wiedzą, że skrzyżowanie jest już przejezdne. Wielu kierowców jedzie ostrożnie, uważając na znaki i zapoznając się z nową organizacją ruchu, są też jednak tacy, którzy "przecinają" rondo na wprost. Warto więc zachować w tym miejscu szczególną ostrożność.

Będą kolejne utrudnienia

Niestety, zakończenie pierwszego etapu prac to nie koniec utrudnień w tej części miasta. Nieprzejezdny będzie kolejny odcinek ul. Bol. Śmiałego - od pl. M. Tarnowskiej do skrzyżowania z ul. Jagiellońską.

- Projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic Bolesława Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa, jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Poprawi się również bezpieczeństwo pieszych, m.in. dzięki wprowadzeniu "strefy ruchu 30" oraz przejść sugerowanych, które będą wyniesione. Pojawia się również udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

- Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome - dodaje rzeczniczka ZDiTM.

Czytaj też: Miała być wzorcowa rewitalizacja, jest obraz nędzy i rozpaczy. Tak wygląda szczecińskie Śródmieście

Duże zmiany na szczecińskim Turzynie. Nowe rondo już przejezdne

Zakres przedsięwzięcia obejmuje:

  • przebudowę jezdni,
  • przebudowę istniejących ciągów pieszych,
  • wykonanie elementów małej architektury,
  • wykonanie nasadzeń,
  • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
  • budowę nowego oraz przebudowę istniejącego oświetlenia,
  • usunięcie kolizji z istniejąca infrastrukturą.

Czytaj też: Powrót hitu Pol'and'Rock Festival 2021. Rozbujane "dźwigozaury" stanęły na szczecińskich bulwarach [ZDJĘCIA, WIDEO]

Inwestycja z poślizgiem

Warta prawie 8 milionów złotych inwestycja, realizowana przez firmę Ben Bruk zaliczyła jednak opóźnienie.

- Wykonawca złożył wniosek terminowy związany z przesunięciem zakończenia robót o kolejne ponad dwa miesiące - tłumaczy Hanna Pieczyńska. - Trwa analiza dokumentacji i argumentów przedstawionych przez firmę.

Czytaj też: Krzysztof Miruć: "Jestem fetyszystą betonu". Zobacz rozmowę ze znanym architektem HGTV i TVN! [WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
ul. Bolesława Śmiałego

i

Autor: ZDiTM Szczecin
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany