Bezpłatne przejazdy dla uczniów w Szczecinie. Coraz mniej czasu na dokonanie ważnego obowiązku

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Bezpłatne przejazdy dla uczniów w Szczecinie. Coraz mniej czasu na dokonanie ważnego obowiązku

Zostało niewiele czasu

Bezpłatne przejazdy dla uczniów w Szczecinie. Coraz mniej czasu na dokonanie ważnego obowiązku

2022-09-12 10:25

Od kilku lat uczniowie mieszkający w Szczecinie i gminach ościennych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Żeby jednak podróżować za darmo, należy spełnić jeden warunek. Właśnie zbliża się termin dokonania ważnego obowiązku, dzięki któremu ulga zostanie przedłużona na kolejny rok.

30 września kończy się ważność uprawnień nadanych na Szczecińskiej Karcie Aglomeracyjnej, dających możliwość bezpłatnego podróżowania komunikacją miejską dla dzieci. Aby dalej móc podróżować z autobusami i tramwajami bez biletu należy udać się z podbitą legitymacją szkolną do Punktów Obsługi Klienta ZDiTM.

- Posiadacze kart powinni udać się wraz z ważną legitymacją szkolną do najbliższego Punktu Obsługi Klienta celem nadania na karcie uprawnień do bezpłatnych przejazdów - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Uprawnienia nadawane są na okres do 30 września danego roku szkolnego, na który jest aktualnie podbita legitymacja.

Czytaj też: Architektoniczna perełka z drugą szansą na renowację. Kto wyremontuje zabytkową podstację na Wyspie Jaskółczej w Szczecinie?

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Betonoza w centrum Szczecina. Tak wygląda Plac Rodła po remoncie

Nowe karty SKA wyrabiane są na podstawie wypełnionego wniosku o wydanie Szczecińskiej Karty Aglomeracyjnej, do którego należy dołączyć aktualne zdjęcie dziecka, ważnej legitymacji szkolnej i zaświadczenie o miejscu zamieszkania dziecka wydane przez szkołę. W przypadku dziecka niepełnoletniego wniosek musi być wypełniony i podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Do korzystania z bezpłatnych przejazdów lokalnego transportu zbiorowego na wszystkich liniach komunikacyjnych uprawnieni są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zamieszkujący na terenie Gminy Miasto Szczecin oraz gmin położonych w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, z którymi Gmina Miasto Szczecin ma podpisane stosowne porozumienie (Gmina Dobra, Gmina Police oraz Gmina Kołbaskowo). O uldze decyduje adres zamieszkania widniejący na legitymacji szkolnej. W przypadku, gdy szkoła wydaje nowy wzór legitymacji szkolnej, na której nie ma adresu zamieszkania, placówka wyda dodatkowe zaświadczenie, na którym adres będzie wpisany.

Czytaj też: Pirat na rowerze pędził ulicami Szczecina. Złamał przepisy kilka razy!

Sonda
Jak oceniasz szczecińską komunikację miejską?