Pirat na rowerze pędził ulicami Szczecina. Złamał przepisy kilka razy!

i

Autor: kadr z filmu / YouTube / Paweł Studziński Pirat na rowerze pędził ulicami Szczecina. Złamał przepisy kilka razy!

To się mogło źle skończyć!

Pirat na rowerze pędził ulicami Szczecina. Złamał przepisy kilka razy!

2022-09-06 14:20

Nie jest tajemnicą, że jedną z najbardziej krytykowanych grup użytkowników dróg są kierowcy, jednak nie oznacza to, że wśród pieszych lub rowerzystów nie zdarzają się "czarne owce", które skutecznie psują im opinię. Na szczecińskich ulicach możemy zaobserwować wiele przykładów łamania przepisów zarówno przez zmotoryzowanych, pieszych jak i cyklistów. I to właśnie jednego z nich udało się uchwycić dzięki wideorejestratorowi na jednej z głównych arterii. W tym przypadku rowerzysta złamał przepisy co najmniej trzy razy.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widzimy rowerzystę poruszającego się ulicą Krasińskiego, od strony Warszewa w kierunku centrum. Pomimo, iż na całym odcinku ma on do dyspozycji drogę dla rowerów i to właśnie nią powinien się poruszać, na filmie widzimy, że pędzi na rowerze jezdnią, między samochodami. To jednak nic w porównaniu z pozostałymi przewinieniami.

Czytaj też: Ten plac ma nazwę, ale mało kto o tym wie. Szczeciński radny pyta o tablice

Ciąg dalszy pod wideo

Zachodniopomorskie: Piraci drogowi na celowniku policyjnego drona

Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Przyjaciół Żołnierza, rowerzysta zdaje się w ogóle nie zwracać uwagi na sygnalizację świetlną. Przejeżdża przez przejście dla pieszych, ryzykując potrącenie pary z wózkiem dziecięcym i innym rowerzystą, przejeżdża przez skrzyżowanie i pędzi dalej w kierunku ulicy Chopina. Po dojechaniu do skrzyżowania omija stojące na czerwonym świetle samochody, nie czeka na zapalenie się zielonego światła i jedzie dalej. W tym momencie nagranie się kończy.

Rowerzysta nie jest jedynym bohaterem trwającego niewiele ponad minutę filmu. Uwagę zwraca również zachowanie kierowcy czarnego mercedesa, który również złamał przepisy przejeżdżając przez skrzyżowanie z ulicą Chopina, gdy na sygnalizatorze było już czerwone światło.

Czytaj też: Taksówki w Szczecinie podrożeją. Nowe stawki za przewóz

W komentarzach pod filmem internauci krytykują zachowanie właściciela jednośladu. O dziwo są są też tacy, którzy próbują usprawiedliwiać nieodpowiedzialne zachowanie "kolarza".

  • "Pedalarz to był, nie żaden kolarz"
  • "Dlaczego kolarz nie został zwalony na glebę, przeniesiony siłą na drogę dla rowerów i przytrzymany tam do przyjazdu policji?"

- czytamy m.in. w komentarzach.

Podobnych nagrań z ulic różnych miast można znaleźć w sieci dość sporo. Internauci coraz częściej przychylają się do pomysłu, by rowery poruszające się po drogach publicznych - wzorem samochodów czy motocykli - posiadały numery rejestracyjne, które mogłyby ułatwić ustalenie sprawców wykroczeń. Jazda rowerem po chodnikach, przejściach dla pieszych, przejeżdżanie na czerwonym świetle czy inne wykroczenia, które uchodzą rowerzystom płazem to niestety coraz bardziej powszechne zjawisko nie tylko w Szczecinie.

Czytaj też: W zmodernizowanym Teatrze Letnim brakuje ważnego elementu. Interweniują szczecińscy radni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Mandaty dla rowerzystów. Czy kary powinny być wyższe?