Teatr Letni

W zmodernizowanym Teatrze Letnim brakuje ważnego elementu. Interweniują szczecińscy radni [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-08-05 14:40

Oddanie do użytku zmodernizowanego Teatru Letniego im. Heleny Majdaniec w szczecińskim Parku Kasprowicza było jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni. Nowoczesny amfiteatr zachwycił mieszkańców, jednak zaczynają pojawiać się krytyczne głosy, dotyczące przede wszystkim drobnych niedociągnięć.

Modernizacja Teatru Letniego w Szczecinie to bez wątpienia jedna z najlepszych inwestycji ostatnich lat. Wysłużony amfiteatr zupełnie zmienił swoje oblicze. Widownia zyskała nowe zadaszenie, jest nowoczesna scena i komfortowe zaplecze. Obiekt spełnia obecnie wszelkie współczesne normy do organizowania koncertów i widowisk. Jest to również jedna z najciekawszych budowli w mieście, o niebanalnej architekturze.

Czytaj też: Nowy amfiteatr przypadł do gustu szczecinianom. Urbanistka jest przeciwnego zdania

Mieszkańcy zwrócili jednak uwagę na jeden ważny szczegół, którego brakuje w otoczeniu zmodernizowanego Teatru Letniego. W tym miejscu zupełnie zabrakło tak banalnej rzeczy jak stojaki rowerowe. Amfiteatr znajduje się w sercu Parku Kasprowicza, przy popularnym szlaku spacerowym i rowerowym. Z powodu braku dużego parkingu, przyjazd na koncert rowerem może okazać się również świetną alternatywą dla samochodu.

Czytaj też: Coś się "nie zgrało"? Dziwny efekt inwestycji w centrum Szczecina

W szczecińskim Teatrze Letnim zabrakło ważnego elementu. Radni apelują o naprawienie błędu

Niestety dla rowerzystów jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest przypięcie jednośladu do ogrodzenia lub jedynego stojaka typu "wyrwikółko" - zdecydowanie nielubianego przez właścicieli rowerów ze względu na możliwość uszkodzenia koła lub słabego zabezpieczenia przed kradzieżą.

W tej sprawie zainterweniowali już szczecińscy radni. Wystosowali do prezydenta miasta kilka interpelacji, w których wnioskują o ustawienie w sąsiedztwie Teatru Letniego stojaków dla rowerów. Zrobili to m.in. Przemysław Słowik i Patryk Jaskulski.

Czytaj też: Arek Kocik w szpitalu. Co dolega bohaterowi "Królowych życia"? "Nie będę udawał"

Ustawienie kilku stojaków rowerowych w kształcie litery U nie powinno być dużym obciążeniem dla budżetu miasta. W porównaniu ze skalą inwestycji koszt jest niewielki, ale korzyści znaczne.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że wkrótce ten drobny, ale jednocześnie istotny problem zostanie rozwiązany.

Sonda
Czy Szczecin jest przyjazny dla rowerzystów?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany