Przebudowa torowisk w Szczecinie. Utrudnienia na kolejnych ulicach

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Przebudowa torowisk w Szczecinie. Utrudnienia na kolejnych ulicach

Przebudowa torowisk w Szczecinie. Utrudnienia na kolejnych ulicach

2022-06-08 9:58

"Torowa rewolucja", czyli zakrojona na szeroką skalę przebudowa torowisk tramwajowych w Szczecinie, zatacza coraz szersze kręgi. Prace toczą się zarówno w centrum miasta, jak i na Niebuszewie i na Pomorzanach. Ekipy drogowców pojawiają się w kolejnych miejscach, a to wiąże się z jednym - utrudnieniami dla kierowców, pieszych i pasażerów komunikacji miejskiej. W kolejnych dniach dołączą do nich kolejne. Warto więc zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne.

W miniony weekend zamknięto dla ruchu fragment ulicy Dworcowej, gdzie znajdowało się jedno z najstarszych torowisk w Szczecinie. To jednak nie koniec zmian. W najbliższych dniach pojawią się kolejne utrudnienia w dwóch częściach Szczecina - w centrum, na alei Wyzwolenia, a także na Pomorzanach, na ul. Chmielewskiego.

W piątek, 10 czerwca wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w związku z przebudową torowisk tramwajowych.

Czytaj też: Po ulicach Szczecina biegał... kucyk! Policjantka ruszyła w pościg

- W ramach tego etapu wykonywane będą prace związane z przebudową układu drogowego i torowego na ul. Chmielewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Tama Pomorzańska do ul. Klemensiewicza - tłumaczy Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie.

Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  • Od dnia 10.06.2022 będzie obowiązywał obustronny zakaz postoju w celu usunięcia pojazdów z placu budowy,
  • Ruch pojazdów będzie dwukierunkowy. Od skrzyżowania z ul. Tama Pomorzańska do adresu Chmielewskiego 24 (przy garażowisku) ruch po wschodniej stronie ul. Chmielewskiego. Od adresu Chmielewskiego 24 do ul. Klemensiewicza ruch pojazdów przerzucony na zachodnią stronę ul. Chmielewskiego,
  • Nastąpi wyłączenie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych przy browarze „Bosman”.

Czytaj też: Ile kosztuje działka ROD w Szczecinie? Szaleństwo! Ceny jak za kawalerkę!

Zmiany na ul. Chmielewskiego

i

Autor: Tramwaje Szczecińskie Zmiany na ul. Chmielewskiego

Zmiany czekają również na kierowców poruszających się w centrum Szczecina. W sobotę, 11 czerwca zamknięty zostanie środkowy pas jezdni na ulicy Wyzwolenia przy pl. Żołnierza. - Wyłączenie na kilka dni pasa w kierunku Bramy Portowej wiąże się z pracami sanitarnymi - dodaje Hanna Pieczyńska.

Czytaj też: Myśliborscy policjanci byli w szoku. W alkomacie zabrakło skali!

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Ten widok wkrótce przejdzie do historii. Zniknie jedno z najstarszych torowisk w Szczecinie