Po ulicach Szczecina biegał... kucyk! Policjantka ruszyła w pościg

i

Autor: mat. policji

Po ulicach Szczecina biegał... kucyk! Policjantka ruszyła w pościg

2022-06-08 8:22

Takiego widoku z pewnością się nie spodziewała. Szczecińska policjantka, jadąc rano do pracy, zauważyła biegającego na ulicy... kucyka! Natychmiast zareagowała, a czterokopytny uciekinier uniknął zderzenia z przejeżdżającymi samochodami i po kilku godzinach wrócił do swojego właściciela.

Do niecodziennej "interwencji" doszło na ulicy Taczaka w Szczecinie. Policjantka, jadąc wcześnie rano do pracy, zauważyła kucyka idącego drogą w kierunku ul. Derdowskiego. Zwierzę było w dużym niebezpieczeństwie ze względu na duży ruch samochodowy, stwarzało również zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Czytaj też: Ile kosztuje działka ROD w Szczecinie? Szaleństwo! Ceny jak za kawalerkę!

Na szczęście funkcjonariuszka wiedziała jak postępować z takim "uciekinierem" i zadbać o jego bezpieczeństwo, gdyż na co dzień pracuje ze służbowymi końmi policyjnymi. Złapała kucyka i o całym zdarzeniu poinformowała dyżurnego. Zwierzę zostało przewiezione policyjnym koniowozem do stajni. W zabezpieczenie konika zaangażował się też kierownik Akademickiego Ośrodka Jeździeckiego ZUT w Szczecinie, w którym znalazł się boks dla młodego wierzchowca.

Wszystko skończyło się szczęśliwie. Po kilku godzinach do ośrodka zgłosił się właściciel, który odebrał swoją niepokorną "zgubę".

Czytaj też: Myśliborscy policjanci byli w szoku. W alkomacie zabrakło skali!

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
"Wyboista" droga do sklepu IKEA w Szczecinie. Klienci nie mają lekko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany