Działki ROD

i

Autor: Shutterstock Działki ROD

Ile kosztuje działka ROD w Szczecinie? Szaleństwo! Ceny jak za kawalerkę!

2022-06-07 14:51

Zaledwie kilka lat temu uchodziły za relikt przeszłości, obecnie biją rekordy popularności... i cen. Mowa o ogródkach działkowych, które zyskały na znaczeniu w trakcie pandemii koronawirusa. Podczas lockdownu, gdy Polacy siedzieli zamknięci w swoich domach, niespodziewanie wzrosło zainteresowanie działkami ROD, czyli małymi oazami zieleni, blisko miejsca zamieszkania, gdzie można było pooddychać świeżym powietrzem i zaznać odrobinę swobody. Mimo, iż te czasy już minęły, własny kawałek ogródka to nadal marzenie wielu osób, za który często trzeba zapłacić prawdziwą fortunę. Ile kosztuje działka ROD w Szczecinie? Sprawdziliśmy. Ceny szokują!

Ceny działek ROD rosną w zastraszającym tempie!

Jeszcze kilka lat temu, kilkusetmetrową działkę na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych można było kupić za maksymalnie kilka tysięcy złotych, a w skrajnych przypadkach nawet niespełna tysiąc złotych, gdy działka była zaniedbana i nie posiadała żadnej altanki czy szopy na narzędzie. To już jednak zamierzchła przeszłość. Od 2020 ceny działek poszybowały w górę nawet o kilkaset procent. Obecnie w Szczecinie nie ma szans, by nabyć ogródek działkowy za mniej niż kilkanaście tysięcy złotych, a w niektórych przypadkach cena działki to koszt porównywalny z dobrej klasy samochodem lub kawalerką!

Czytaj też: Te rośliny mogą zabić! Sprawdź, czy masz je w ogródku

Ile kosztuje działka ROD w Szczecinie?

Sprawdziliśmy na jednym z portali ogłoszeniowych, ile kosztuje działka ROD w Szczecinie, w różnych lokalizacjach, m.in. na Wyspie Puckiej, na Warszewie czy na Krzekowie. Przykłady (od najtańszych do najdroższych) znajdziecie w poniższej galerii.

Działka ROD nie na własność

Warto również pamiętać, że działka ROD nie staje się naszą własnością. W momencie podpisania umowy stajemy się tylko jej dzierżawcami. Własnością działkowca są tylko nasadzenia i zabudowa. Na działkowcu ciążą również liczne obowiązki, związane z utrzymaniem ogródka i dbaniem o porządek. W przeciwnym razie, w sytuacji rażącego niestosowania się do zasad panujących w ROD, decyzją zarządu działka może zostać zabrana.

Czytaj też: Spada zainteresowanie kurortami w Zachodniopomorskiem. Mniej rezerwacji niż rok temu

Sonda
Masz działkę na Rodzinnych Ogródkach Działkowych?
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"