Protesty rolników na drogach województwa zachodniopomorskiego

i

Autor: Domin Protestujący rolnicy zablokowali drogi w województwie zachodniopomorskim

Protesty rolników w Zachodniopomorskiem, 09.02.2022. Agrounia zablokuje drogi!

2022-02-08 12:25

W środę, 9 lutego 2022 r. kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień na drogach województwa zachodniopomorskiego. Wszystko z powodu strajku rolników, którzy wyjadą na drogi regionu, by zaprotestować przeciwko obecnej sytuacji w Polsce. Agrounia organizuje protesty w całej Polsce. Gdzie można spodziewać się przejazdu rolników w Zachodniopomorskiem?

Rolnicy mają dość. 9 lutego na drogi wyjadą ciągniki, maszyny rolnicze i inne pojazdy, które zablokują ruch na drogach w większości regionów.

"Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali. Oni się przestraszą, gdy nas zobaczą - na strajkach"

- czytamy na facebookowym profilu Agrounii.

Agrounia sprzeciwia się m.in. postępującej drożyźnie, rosnącym kosztom, niskim cenom skupu, brakowi dopłat. Protesty rolników mają być wspierane przez przedsiębiorców m.in. branży transportowej, która również boryka się z coraz większymi problemami.

Lider Agrounii, Michał Kołodziejczak zapowiada, że brak działań rządu będzie skutkował jeszcze większymi protestami. Na 23 lutego zapowiadany jest protest w Warszawie.

Czytaj też: Szczecin: 13-latek wyszedł z domu i zostawił list pożegnalny. Wzruszające słowa rodziców

Protesty rolników w Zachodniopomorskiem - 09.02.2022 r.

Gdzie można spodziewać się protestów rolników w województwie zachodniopomorskim? Na jakich drogach mogą wystąpić utrudnienia? Poniżej prezentujemy listę miejsc, w których odbędą się przejazdy traktorów z protestującymi rolnikami:

  • Szczecinek: Koszalińska, Narutowicza, DK 20 Sikorskiego (początek ul. Poprzeczna - obok strzelnicy) - o godz. 11:00
  • Czaplinek: parking przy ul. Złocienieckiej - o godz. 11:00
  • Pyrzyce: zbiórka na stacji Dall - o godz. 9:00. Rolnicy pojadą do Szczecina pod Urząd Wojewódzki

To już kolejny strajk rolników w ostatnim czasie. Przypomnijmy, 18 stycznia 2022 odbył się protest zorganizowany przez NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", który zablokował wiele dróg w całym regionie.

Czytaj też: Już wiadomo, kto pobił kierowcę autobusu w Szczecinie Podjuchach. Jeden z młodocianych bandziorów już w rękach policji

Sonda
Czy popierasz prostesty rolników organizowane przez Agrounię?
Express Biedrzyckiej - Michał Kołodziejczak: Kaczyński chciał ukręcić łeb AGROunii. Jestem dla niego zagrożeniem