Protesty rolników na drogach Zachodniopomorskiego. Ogromne utrudnienia [ZDJĘCIA]

2022-01-18 13:32
Protesty rolników na drogach województwa zachodniopomorskiego
Autor: Domin Protestujący rolnicy zablokowali drogi w województwie zachodniopomorskim

We wtorek, 18 stycznia, na drogi województwa zachodniopomorskiego wyjechali protestujący rolnicy. O godz. 11:00 rozpoczęła się akcja protestacyjna, w związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną rolników. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami do późnych godzin popołudniowych.

Kolumny traktorów wyjechały na drogi we wszystkich powiatach regionu. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, poruszały się z prędkością około 20 km/h, w kolumnach po kilka pojazdów, co powodowało spowolnienie ruchu, a nawet całkowite zablokowanie dróg, jak to miało miejsce na krajowej "dziesiątce" za Stargardem w kierunku wschodnim. Kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych, m.in. na odcinkach Krąpiel-Wapnica w ciągu drogi krajowej nr 10, Szczecinek-Sokolnik w ciągu DK11 i Koszalin-Biesiekierz w ciągu DK6.

Czytaj też: Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

Akcja została zorganizowana przez Zachodniopomorska Rada Województwa NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Rolnicy wystosowali sześć postulatów, w których domagają się m.in. wprowadzenia tarczy antykryzysowej, wprowadzenia systemu zarządzania ryzykiem w rolnictwie, rozwiązania problemu odszkodowań za skutki ubiegłorocznej suszy, a także reakcji na pogarszającą się sytuację ekonomiczną. Postulaty zostały przekazane na ręce wojewody zachodniopomorskiego w poniedziałek.

Rolnicy zapowiadają również, że w przypadku, gdy nie zostaną podjęte rozmowy, ich protest ulegnie eskalacji.

Czytaj też: Szczecin: Wysiadł z samochodu i upadł na jezdnię. Liczyła się każda minuta

Sonda
Czy popierasz protesty rolników?
Afera z nawozami pod Wrześnią! Rolnicy czują się oszukani. "Zostaliśmy na lodzie"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE