Protesty rolników na drogach województwa zachodniopomorskiego

i

Autor: Domin Protestujący rolnicy zablokowali drogi w województwie zachodniopomorskim

Protesty rolników na drogach Zachodniopomorskiego. Ogromne utrudnienia [ZDJĘCIA]

We wtorek, 18 stycznia, na drogi województwa zachodniopomorskiego wyjechali protestujący rolnicy. O godz. 11:00 rozpoczęła się akcja protestacyjna, w związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną rolników. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami do późnych godzin popołudniowych.

Kolumny traktorów wyjechały na drogi we wszystkich powiatach regionu. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, poruszały się z prędkością około 20 km/h, w kolumnach po kilka pojazdów, co powodowało spowolnienie ruchu, a nawet całkowite zablokowanie dróg, jak to miało miejsce na krajowej "dziesiątce" za Stargardem w kierunku wschodnim. Kierowcy musieli korzystać z objazdów.

Utrudnienia mogą potrwać do późnych godzin popołudniowych, m.in. na odcinkach Krąpiel-Wapnica w ciągu drogi krajowej nr 10, Szczecinek-Sokolnik w ciągu DK11 i Koszalin-Biesiekierz w ciągu DK6.

Czytaj też: Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

Akcja została zorganizowana przez Zachodniopomorska Rada Województwa NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Rolnicy wystosowali sześć postulatów, w których domagają się m.in. wprowadzenia tarczy antykryzysowej, wprowadzenia systemu zarządzania ryzykiem w rolnictwie, rozwiązania problemu odszkodowań za skutki ubiegłorocznej suszy, a także reakcji na pogarszającą się sytuację ekonomiczną. Postulaty zostały przekazane na ręce wojewody zachodniopomorskiego w poniedziałek.

Rolnicy zapowiadają również, że w przypadku, gdy nie zostaną podjęte rozmowy, ich protest ulegnie eskalacji.

Czytaj też: Szczecin: Wysiadł z samochodu i upadł na jezdnię. Liczyła się każda minuta

Sonda
Czy popierasz protesty rolników?
Afera z nawozami pod Wrześnią! Rolnicy czują się oszukani. "Zostaliśmy na lodzie"