Pomaganie przez kupowanie. Znana fundacja otwiera sklep charytatywny w centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

2021-01-05 13:00

Takie miejsca cieszą się ogromną popularnością m.in. w Wielkiej Brytanii. Możemy w nich kupić oryginalne przedmioty, ubrania, książki i wiele innych rzeczy dosłownie za grosze, a przy tym wspieramy najbardziej potrzebujących. Wkrótce w centrum Szczecina zostanie otwarty sklep charytatywny - pierwszy w naszym mieście.

Sklep założony przez fundację Sue Ryder, powstaje przy placu Lotników, w miejscu, gdzie do niedawna znajdował się społemowski "1001 Drobiazgów". Będzie można w nim kupić przedmioty "z drugiej ręki": m.in. ubrania, książki, płyty, artykuły wyposażenia wnętrz itp. Zysk ze sprzedaży, po potrąceniu kosztów związanych z utrzymaniem placówki, będzie przekazywany na cele dobroczynne.

Zobacz też: "Bestia ze wschodu" przyniesie siarczyste mrozy? Minus 30 stopni w Szczecinie?

Sklepy charytatywne przyjmują również darowizny. Można przekazać rzeczy, z których inni mogą jeszcze skorzystać: odzież (czystą, niekoniecznie wyprasowaną), obuwie, książki, albumy, płyty z muzyką i filmami, biżuterię, ozdoby, drobne AGD, sprzęt sportowy, a nawet meble. Dary muszą być w dobrym stanie i kompletne. Istnieje też wykaz rzeczy, których nie można włączyć do sprzedaży. Chodzi o kwestie bezpieczeństwa i higieny. Są to m.in.: broń, kuchenki i butle gazowe, gaśnice, narzędzia elektryczne bez instrukcji obsługi, sprzęt dla dzieci bez oryginalnych etykiet, zabawki bez znaku CE, używane kołdry i poduszki, bielizna osobista, okulary, leki czy alkohol.

Dotychczas w Szczecinie, na podobnej zasadzie, funkcjonowała "Galeria Szpargałek". Jej klienci, kupując różne przedmioty, wspierali organizacje pożytku publicznego. Za zakupy płaciło się jednak za pomocą bonów, a sprzedaż odbywała się w wybrane dni. Obecnie "Szpargałek" jest zamknięty, ze względu na panującą pandemię. W przypadku sklepu charytatywnego przy placu Lotników sytuacja będzie wyglądała nieco inaczej - będzie on działał podobnie jak większość placówek handlowych, czyli codziennie.

Zobacz też: Feeria kolorów na szczecińskiej Łasztowni. Nie wszystkim się to podoba [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Wielkiej Brytanii funkcjonuje około 450 sklepów należących do fundacji Sue Ryder. Pierwszy sklep charytatywny w Polsce powstał w 1992 roku w Warszawie. Obecnie jest ich w stolicy już pięć. Wkrótce kolejny zostanie otwarty w Szczecinie.

Więcej o działalności fundacji Sue Ryder można przeczytać na stronie fundacjasueryder.pl.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy kupujesz przedmioty "z drugiej ręki"?
Strażacy OSP Gwda Wielka uratowali tonącego psa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany