Zima w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

"Bestia ze wschodu" przyniesie siarczyste mrozy? Minus 30 stopni w Szczecinie?

2021-01-04 14:51

W ostatnich dniach coraz głośniej mówi się o "bestii ze wschodu", czyli wyżu syberyjskim, który spowoduje ogromne spadki temperatur w całej Europie. Mówi się nawet o temperaturach dochodzących do minus 30 stopni.

Synoptycy coraz częściej mówią o zbliżającym się wyżu syberyjskim, który w najbliższych tygodniach sprowadzi do Europy zimne masy powietrza. Meteorolodzy przygotowujący długoterminowe prognozy pogody dla Polski, informują, że około 15-16 stycznia 2021 roku możemy spodziewać się ataku zimy z intensywnymi opadami śniegu i silnymi mrozami.

"Bestia ze wschodu" to napływające z Rosji do Polski masy zimnego powietrza. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w roku 2018, kiedy temperatura w niektórych częściach kraju spadła do minus 20°C. Taka aura utrzymywała się przez około dwa tygodnie.

Zobacz też: Szczecin: Jest DECYZJA sanepidu w sprawie słynnej "kwiaciarni na lodzie"

Jak informuje portal twojapogoda.pl, "bestia ze wschodu" to nietypowe wahania temperatury nad Arktyką, które w niedługim czasie może mieć wpływ na pogodę w innych częściach globu.

- Dziesiątki kilometrów nad Arktyką temperatura, zgodnie z prognozami, zacznie się zachowywać bardzo nietypowo - czytamy na portalu twojapogoda.pl.

Jak wyjaśnia portal oznacza to, że "zamiast minus 80 stopni, będzie nawet o 50 stopni cieplej. Zjawisko to nazywane jest Nagłym Ociepleniem Stratosferycznym (SSW) i ma poważne konsekwencje w pogodzie również w Polsce".

Według dość pesymistycznych przewidywań synoptyków, w Rosji i Skandynawii temperatury mogą osiągać nawet minus 40 i 50 stopni, w Polsce - około minus 30 stopni, natomiast w Europie Zachodniej, na Bałkanach i na Wyspach Brytyjskich mrozy mają oscylować w granicach minus 15-20 stopni.

Zobacz też: Nadciąga "BESTIA ze Wschodu": Pogodowa katastrowa, w Polsce nawet -30 stopni!

Czy tak rzeczywiście będzie? Czy temperatury w Szczecinie spadną do 30 stopni poniżej zera? Aktualnie, według prognoz długoterminowych, na razie się na to nie zanosi. W drugiej połowie stycznia w Zachodniopomorskiem temperatura powinna oscylować w okolicach zera. Nie zanosi się również na opady śniegu, które w naszym regionie są ostatnio rzadkością. Mimo wszystko, warto jednak trzymać rękę na pulsie, gdyż pogoda bywa często nieprzewidywalna.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Taki widok to rzadkość! W Szczecinie spadł śnieg

"Bestia ze wschodu" zagrozi Polsce?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany