Feeria kolorów na szczecińskiej Łasztowni. Nie wszystkim się to podoba [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-01-05 9:37

Budowa Morskiego Centrum Nauki nie zwalnia tempa. Na ogromnej budowli przypominającej kształtem kadłub statku pojawiła się już część elewacji, która nie u wszystkich budzi zachwyt. Uspokajamy - to nie jest docelowy efekt.

Elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie budzi emocje. To jednak nie ostateczny efekt

Powstające na Łasztowni Morskie Centrum Nauki nie będzie zwykłym muzeum. To multimedialna placówka naukowo-edukacyjna, w której znajdą się interaktywne wystawy związane z szeroko pojętą tematyką morską, planetarium w kształcie wielkiej betonowej kuli, sala konferencyjna, sale edukacyjne a także pracownie, w których będą odbywać się warsztaty. Na dachu budynku przypominającego swoim kształtem kadłub statku, znajdzie się taras widokowy z restauracją, z którego będzie można podziwiać m.in. panoramę miasta i portu.

Wiele emocji budzi elewacja budynku i jej jaskrawa kolorystyka. W sieci możemy znaleźć setki komentarzy otwarcie krytykujących jej wygląd. Niektórzy porównują ją z galerią handlową, innym kojarzy się z portową chłodnią znajdującą się na końcu wyspy, która również nie cieszy się wielkim uznaniem, ze względu na kształt i jaskrawo pomarańczowy kolor, który nie całkiem koresponduje z zabytkową zabudową Łasztowni.

Zobacz też: Kreacje z "Dany" były znane nie tylko w Polsce! Zobaczcie jak ubierały się szczecinianki pół wieku temu! [GALERIA]

Budowa Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie - styczeń 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Na szczęście nie jest to efekt docelowy. Pomarańczowe i czerwone panele mają zostać pokryte specjalną siatką w kolorze czarnym, która zneutralizuje jaskrawe barwy. Ostatecznie elewacja Morskiego Centrum Nauki ma być w bardziej stonowanych kolorach.

Budowa Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie rozpoczęła się jesienią 2019 roku. Jej zakończenie planowane jest w 2021 roku. Koszt inwestycji to prawie 133 mln zł.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Budowa Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie - styczeń 2021

i

Autor: Grzegorz Kluczyński
Sonda
Co sądzisz o elewacji Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie?