Kontrola drogowa

i

Autor: mat. policji

Police: Chcieli być mistrzami kierownicy. Teraz muszą zapomnieć o jeździe

2021-03-01 14:14

Pomimo licznych apeli do kierowców o przestrzeganie przepisów, wciąż nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy stwarzają ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Tylko w niedzielę funkcjonariusze polickiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy bili "rekordy prędkości", w miejscach, gdzie obowiązują ograniczenia i należy zdjąć nogę z gazu. Obaj stracili prawa jazdy.

Przed godziną 10:00 w centrum Polic, w miejscu gdzie obowiązuje prędkość do 40 km/h 29-letni kierujący mazdą na liczniku miał aż 96 km/h. Jak sam przyznał, nie spodziewał się w niedzielny poranek policjantów w tym miejscu. Tym razem się pomylił, za co poniesie surowe konsekwencje.

Zobacz też: Dziwne? Śmieszne? Szokujące? Takie IMIONA nadawano polskim dzieciom w 2020 roku!

Rekordzistą okazał się jednak 34-letni mieszkaniec Szczecina, który w Tanowie, swoim chryslerem rozpędził się do 118 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 68 km/h.

- Dla obu kierujących kontrole zakończyły się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi oraz nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi - informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka z polickiej komendy.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Zobacz też: Szczecin: AWANTURA na rondzie. Wysiedli z jaguara i ZAATAKOWALI kierowcę!

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny być bardziej surowe?
Tragedia w Dziwnowie. Samochód w rzece. Nie żyją cztery osoby, w tym dwoje dzieci