Oryginalne imiona nadawane dzieciom w 2020 roku

i

Autor: SE.pl

Dziwne? Śmieszne? Szokujące? Takie IMIONA nadawano polskim dzieciom w 2020 roku!

2021-02-27 5:00

Pomimo, iż w ostatnich latach do łask wracają tradycyjne polskie imiona, świeżo upieczonych rodziców wciąż ponosi fantazja. Sprawdziliśmy, jakie imiona były nadawane noworodkom w 2020 roku. Chociaż na liście pojawia się coraz więcej imion, które nadawano dzieciom przez wiele pokoleń, wśród nich nie brakuje prawdziwych "kwiatków". Wyśmiewane od lat imiona "Brajan" i "Dżesika" w porównaniu z niektórymi wyglądają naprawdę niewinnie.

Swego czasu zrobiło się głośno o parze z Zawiercia, która na cześć portugalskiego właściciela sieci supermarketów nazwała swojego syna... Jeronimo Martin. Z kolei w 2017 roku w małopolskich Babicach na świat przyszedł Kendal Pcyman Karatas. Często słyszy się o także o tak "oryginalnych" imionach jak Dżenon, Fifonż, Kałojan lub Bożętyna. To jednak pojedyncze przypadki.

Zobacz też: Szczecin: AWANTURA na rondzie. Wysiedli z jaguara i ZAATAKOWALI kierowcę!

Często zdarza się, że rodzice, chcąc wyróżnić swojego potomka przekręcają lub spolszczają angielskie imiona, albo robią zupełnie na odwrót, przerabiając polskie imiona, by brzmiały bardziej "międzynarodowo" - celowo zamieniając polskie "k" na angielskie "c" lub "j" na "y", co zresztą nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty i wskutek czego powstają prawdziwe językowe "potworki". W poniższej galerii znajdziecie sporo takich przykładów.

Sonda
Czy chciałbyś, aby Twoje dziecko miało obcobrzmiące imię?
Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat