Piraci na drogach Zachodniopomorskiego. Film z policji budzi grozę!

i

Autor: mat. policji Piraci na drogach Zachodniopomorskiego. Film z policji budzi grozę!

Piraci na drogach Zachodniopomorskiego. Film z policji budzi grozę! [WIDEO]

2021-12-02 11:49

Oglądając te nagrania, można nabawić się prawdziwej traumy. To, co niektórzy kierowcy wyczyniają na drogach, budzi grozę. Zachodniopomorska policja opublikowała kilka przykładów skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowców.

Wielu kierowców używa w swoich pojazdach wideorejestratorów. To, co udaje się dzięki nim zarejestrować, często budzi prawdziwe przerażenie. Wiele z takich nagrań trafia do sieci, ale także przekazywane są policji, która odpowiednio rozlicza piratów drogowych.

- Na adres elektronicznej skrzynki pocztowej “Stop agresji drogowej” codziennie przysyłane są nowe filmy z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi popełnianymi przez kierujących pojazdami, których karygodne zachowanie stanowi zagrożenie nie tylko dla nich, ale i innych użytkowników ruchu drogowego - informuje mł.asp. Katarzyna Jędruch z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie. - Od początku 2021 roku na skrzynkę e-meilową stop agresji drogowej garnizonu zachodniopomorskiego wpłynęło już 1098 zgłoszeń, dla porównania w całym roku 2020, tych zgłoszeń było 809.

Na nagraniach opublikowanych przez policję widzimy tylko ułamek tego, co dzieje się na zachodniopomorskich drogach. Kierujący nieprawidłowo wyprzedzają, nieprawidłowo zmieniają pas ruchu, czy też nie ustępują pierwszeństwa pieszemu na pasach.

- Wszystkie ukazane sytuacje, zostały zakończone rozliczeniem piratów drogowych. Wszyscy ukarani mandatami - dodaje mł.asp. Katarzyna Jędruch.

Czytaj też: Lord Kruszwil na celowniku UOKiK. Co szczeciński youtuber ma na sumieniu?

Policja apeluje: "Jeśli byłeś świadkiem agresywnego, czy też niewłaściwego zachowania na drodze woj. zachodniopomorskiego, powiadom nas!"

Zgłoszenia można przesyłać na adres mailowy stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl.

Czytaj też: Zamiast zarobić, zapłacili słone mandaty. Wypalacze kabli wpadli na gorącym uczynku

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają