Szczecin: Zamiast zarobić, zapłacili słone mandaty. Wypalacze kabli wpadli na gorącym uczynku

2021-12-01 8:13
Wypalali kable na ulicy Krygiera
Autor: Straż Miejska w Szczecinie Wypalali kable na ulicy Krygiera

Trucicielami powietrza w Szczecinie są nie tylko mieszkańcy palący w piecach odpadami, ale także "przedsiębiorcze" osoby, które w ustronnych miejscach wypalają kable, by odzyskać z nich cenne surowce, które można później sprzedać w punkcie skupu złomu. Na ich nieszczęście, zazwyczaj zdradza ich gęsty dym unoszący się nad miejscem "działalności. Tak było również tym razem.

- Termiczne przekształcanie odpadów odbywa się czasami w ustronnym miejsce, ukrytym przed ludzkimi oczami. Jak się okazuje jednak, niezbyt skutecznie - mówi st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Na szczęście dla strażników miejskich, na zgubę tych, którzy się takiego procederu dopuszczają.

Kilka dni temu, podczas wspólnej służby patrolowej strażnik miejski z Referatu Wodnego wraz z funkcjonariuszem policji pływali po szczecińskich akwenach, patrolując tereny Międzyodrza. Na wysokości ulicy Krygiera, przed Dziewokliczem zauważyli unoszący się ciemny dym. Dopłynęli motorówką w bezpieczne miejsce i wyszli na ląd, kierując się w stronę kłębowiska dymu.

Podejrzenia okazały się słuszne. Na miejscu zastali trzech mężczyzn, ciężarówkę z wypalonymi już z otulin kablami i dopalające się ognisko z ostatnim „wsadem”.

- Panowie, którzy na co dzień pracują w firmie zajmującej się m.in. wymianą okablowania przez dłuższy czas zbierali i składowali to, co pozostawało im z robót - dodaje Joanna Wojtach. - Z rozbrajającą szczerością oznajmili, że są to ich, odzyskane przewody, które powinny być zutylizowane, ale co się miały zmarnować?

Czytaj też: Bobolice: W bestialski sposób uśmiercił szczenięta... bo były niepotrzebne

Po wypaleniu kabli na tzw. odzysk, mężczyźni liczyli na spory zarobek. Tymczasem zamiast zarobić - stracili.

- Wszyscy trzej mężczyźni otrzymali mandaty karne, najwyższej możliwej wysokości za popełnienie wykroczenia z art. 191 Ustawy o odpadach - dodaje rzeczniczka straży miejskiej.

Czytaj też: Szczecin: Zostawili psa w rozgrzanym kamperze! Strażnicy miejscy wybili szybę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Jak oceniasz szczecińską straż miejską?
Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE