Grzegorz Grzegorzak

i

Autor: ZDiTM Szczecin Grzegorz Grzegorzak

Pan Grzegorz znów to zrobił! Bohater ze Szczecina znalazł się w odpowiedniej chwili we właściwym miejscu!

2021-05-24 8:36

Pan Grzegorz Grzegorzak, który na co dzień pracuje w Nadzorze Ruchu w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, to człowiek, który potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie... i właściwie zareagować. Śmiało można więc powiedzieć, że jest to prawdziwy bohater. Kiedyś uratował życie pasażerowi tramwaju, tym razem nie dopuścił do tragedii z rąk pijanego kierowcy, który stanowił realne zagrożenie dla życia innych osób.

Nic nie zapowiadało takiego obrotu sprawy. W sobotę po południu pan Grzegorz został wezwany do zdarzenia z udziałem komunikacji miejskiej. Jadąc ulicą Arkońską zauważył dziwnie poruszające się auto. Kierowca uderzył swoim pojazdem w inny samochód, jednak mimo wszystko jechał dalej. To wzmogło dodatkowo czujność pracownika ZDiTM.

- Widziałem całe zdarzenie więc ruszyłem za nim – tłumaczy Grzegorz Grzegorzak, pracownik Nadzoru Ruchu ZDiTM. - Włączyłem sygnał świetlny w moim radiowozie i nadałem komunikat Centrali Ruchu o zdarzeniu. Powiadomiona została oczywiście policja. Gdy kierowca, za którym jechałem uderzył w mur jednej z posesji zatrzymałem się, a kiedy uchylił drzwi obezwładniłem go i czekałem na służby.

Pomimo prawidłowej obywatelskiej postawy, pan Grzegorz wcale nie czuje się bohaterem. Uważa, że po prostu tak powinien zrobić.

- Nie czuję się bohaterem. To był impuls i mój obowiązek - dodaje.

Jednak gdyby nie postawa pana Grzegorza, nietrzeźwy kierowca mógł spowodować dużo większy wypadek. Cała sytuacja była niebezpieczna, ale na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

Czytaj też: To się mogło skończyć TRAGICZNIE! Wdrapali się na tramwaj. Grożą im POWAŻNE konsekwencje [WIDEO]

Warto przypomnieć, że to już kolejna wzorowa interwencja pracownika ZDiTM. W 2019 roku pan Grzegorz uratował życie jednemu z pasażerów tramwaju nr 8, który wracał z festiwalu Pyromagic w Szczecinie. 65-letni mężczyzna stracił przytomność.

- Stałem na ulicy Wyszyńskiego i nadzorowałem sprawny przejazd tramwajów. Nagle zauważyłem, że jeden z pasażerów linii 8 traci przytomność. To była chwila. Chwyciłem zestaw ratowniczy, podbiegłem do niego i gdy okazało się, że zatrzymało się jego krążenie rozpocząłem uciskanie klatki piersiowej. To był impuls, wiedziałem co mam robić - mówił wtedy pan Grzegorz.

Cała akcja trwała 8 minut. Po przyjeździe karetki 65-letnim mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni. Za wzorową postawę pan Grzegorz otrzymał m.in. podziękowania od prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

Czytaj więcej: Prawdziwy bohater ze Szczecina! Pan Grzegorz uratował pasażera tramwaju

- Kolejny raz dzięki zimnej krwi i doskonałemu przygotowaniu pracownika ZDiTM nie doszło do najgorszego - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Grzegorz Grzegorzak pracuje w ZDiTM od 12 lat i jest profesjonalistą. Doskonale wypełnia swoje obowiązki, każdego dbając o sprawność funkcjonowania komunikacji miejskiej i bezpieczeństwo pasażerów. Z Pana Grzegorza jesteśmy bardzo dumni!

To się mogło skończyć TRAGICZNIE! Wdrapali się na tramwaj. Grożą im POWAŻNE konsekwencje
Nasi Partnerzy polecają