Prawdziwy bohater ze Szczecina! Pan Grzegorz uratował pasażera tramwaju

i

Autor: ZDiTM

Prawdziwy bohater ze Szczecina! Pan Grzegorz uratował pasażera tramwaju

2019-08-13 20:31

Uwielbiamy historie o pozytywnych bohaterach, którzy pod presją podejmują się najtrudniejszych wyzwań. Wśród nich należy umieścić pana Grzegorza Grzegorzaka. Pracownik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego zobaczył na ekranie obraz z monitoringu, gdzie zauważył potrzebującego pomocy mężczyznę. Zrobił to, co do niego należało.

Całe zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek około godziny 23.20. Na ulicach tłum ludzi, zmierzający w kierunku przystanków na ulicy Wyszyńskiego. W tym morzu ludzi Pan Grzegorz zobaczył coś niepokojącego.

- Nagle zauważyłem, że jeden z pasażerów linii 8 traci przytomność. To była chwila. Chwyciłem zestaw ratowniczy, podbiegłem do niego i gdy okazało się, że zatrzymało się jego krążenie rozpocząłem uciskanie klatki piersiowej. To był impuls, wiedziałem co mam robić - tłumaczy Grzegorz Grzegorzak z Nadzoru Ruchu ZDiTM.

Po przyjeździe karetki 65-letnim mężczyzną zajęli się ratownicy medyczni. Po przywróceniu czynności serca został przewieziony do szpitala. Dzięki zimnej krwi i doskonałemu przygotowaniu pracownika ZDiTM nie doszło do najgorszego. Grzegorz Grzegorzak pracuje na swoim stanowisku od 10 lat. Jak widać wywiązuje się ze swoich obowiązków bez zastrzeżeń, a gdy nadeszła chwila próby, zachował się jak bohater.

- Pasażerowi życzymy powrotu do zdrowia, a z Pana Grzegorza jesteśmy bardzo dumni. Poza uściskiem dłoni dyrektora i kierownika, uznaniem kolegów i koleżanek z pracy z pewnością zostanie specjalnie nagrodzony - podaje ZDiTM.

Podziękowania złożył również panu Grzegorzowi prezydent miasta.

Buty, torebki i dodatki w super cenach znajdziesz na Wojas promocje.

Nasi Partnerzy polecają