Nowy rozkład jazdy PKP już od niedzieli, 30 sierpnia. Jakie zmiany czekają pasażerów w Zachodniopomorskiem?

Dworzec PKP Szczecin Główny
Autor: Grzegorz Kluczyński

Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia 2020 r., zmieni się rozkład jazdy na kolei. Podróżni skorzystają z kolejnych efektów inwestycji zrealizowanych w ramach Krajowego Programu Kolejowego, m. in. z ponad 30 nowych i zmodernizowanych peronów. Na trasy wrócą również kolejne pociągi zawieszone z powodu epidemii koronawirusa.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 30 sierpnia do 7 listopada. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać dostępne możliwości linii kolejowych.

Nowości dla pasażerów w Zachodniopomorskiem

Do kursowania wrócą pociągi, które były zawieszone w związku z ograniczeniem oferty przewozowej w czasie trwającej epidemii koronawirusa.

Podróżni między Krzyżem a Szczecinem na modernizowanej linii kolejowej Poznań – Szczecin skorzystają z sześciu nowych, dostępniejszych peronów. We wrześniu zostaną udostępnione perony w Choszcznie, Starym Klukomiu, Morzycy i Kolinie, a w październiku na przystanku Szczecin Zdunowo i stacji Reptowo.

Zmianie ulegnie m.in. weekendowa oferta przewozowa. Od 2 października w piątki i niedziele na trasę Olsztyn – Szczecin – Olsztyn wróci TLK Stańczyk.

Od 30 sierpnia czasowo zmieni się także trasa pociągu "Chrobry" ze Szczecina do Warszawy. Pociąg pojedzie do Poznania przez Kostrzyn i Rzepin, pomijając m.in. Stargard, Choszczno i Krzyż. Zmiana spowodowana jest przebudową linii kolejowej między Szczecinem i Poznaniem.

Informacje dotyczące obowiązującego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów, w wyszukiwarkach portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP, a także na stronach internetowych poszczególnych przewoźników.

Śląskie. Zatrzymała się na przejeździe kolejowym. Chwilę później przejechał pociąg!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE