Mały basen SDS

i

Autor: UM Szczecin Mały basen SDS

Na pół wakacji zamkną basen w Szczecińskim Domu Sportu

2021-07-02 7:47

Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy miłośników pływania. Z jednego z basenów na największej pływalni w Szczecinie, na kilka tygodni zniknie woda. 25-metrowy basen będzie nieczynny przez najbliższe kilka tygodni. Wszystko z powodu przerwy technologicznej i koniecznych prac konserwacyjnych, które zwykle odbywają się w sezonie wakacyjnym.

Piątek jest ostatnim dniem, w którym można korzystać z basenu 25 m. Od soboty, 3 lipca będzie on nieczynny. Jego zamknięcie jest spowodowane coroczną przerwą technologiczną. W pierwszej kolejności, z niecki basenu zostanie spuszczona woda.

- Dzięki temu możliwe będzie umycie niecki basenowej, uzupełnienie fug i wymiana uszkodzonych płytek ceramicznych - informuje Dariusz Sadowski z urzędu miasta.

Czytaj też: Szczecin: Tak wygląda Wyspa Pucka po "ulewie 40-lecia". Działkowcy liczą straty [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po zakończeniu prac konserwatorskich niecka będzie ponownie napełniona wodą. Cały proces potrwa kilka tygodni. Ponowne otwarcie basenu 25 m nastąpi po przeprowadzeniu niezbędnych badań i uzyskaniu zgody od sanepidu. Nastąpi to prawdopodobnie pod koniec lipca.

W tym czasie mieszkańcy wciąż będą mogli korzystać z dużego, 50-metrowego basenu Floating Arena, znajdującego się w kompleksie Szczecińskiego Domu Sportu.

Czytaj też: Szczecin: Kolejne fontanny budzą się po pandemii [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy chodzisz regularnie na basen?
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"