Kolejne fontanny w Szczecinie budzą się do życia

i

Autor: ZUK Szczecin

Szczecin: Kolejne fontanny budzą się po pandemii [ZDJĘCIA]

2021-07-01 11:04

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sprawiły, że wiosną, na początku sezonu, w wielu szczecińskich fontannach panowała susza. Uruchomionych zostało zaledwie kilka wodotrysków, w następnych tygodniach woda pojawiała się w kolejnych. Teraz mieszkańcy mogą cieszyć się widokiem tryskającej wody w dwóch najpopularniejszych fontannach w mieście - na Wałach Chrobrego i na placu Zamenhofa.

- Zgodnie z obietnicą, tuż przez 1 lipca, uruchomione zostały dwie kolejne, przepiękne fontanny: na placu Zamenhofa oraz na Wałach Chrobrego - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Każda z fontann jest ogromną ozdobą swojej części miasta.

Zabytkowa fontanna na Wałach Chrobrego działa od wtorkowego popołudnia. Wodotrysk znajduje się w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Szczecinie, licznie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów.

Czytaj też: Ulewy w Szczecinie i okolicach. Pracowita noc strażaków. A6 nieprzejezdna

Sporą popularnością cieszy się również jedna z najmłodszych fontann w Szczecinie, która powstała przy okazji gruntownej przebudowy placu Zamenhofa, przy wejściu na deptak Bogusława. Podświetlone kolorowymi światłami, tryskające strumienie wody, są chętnie podziwiane przez mieszkańców.

Czytaj też: Szczecin: Z jajka prosto na zakupy? Kaczki w galerii handlowej

Rozpoznajesz te miejsca w Szczecinie? Wiele z nich mijasz codziennie!

Pytanie 1 z 10
Co to jest za miejsce?
Wieża węglowa
Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Nasi Partnerzy polecają