Chciał uniknąć punktów karnych. Za łapówkę, grozi mu surowa kara

i

Autor: e-gabi / CC0 / pixabay.com Chciał uniknąć punktów karnych. Za łapówkę, grozi mu surowa kara

Myślibórz: Chciał uniknąć punktów karnych. Za łapówkę grozi mu surowa kara

2021-12-07 8:45

Chciał uniknąć punktów karnych za popełnione wykroczenie, więc wpadł na pomysł, by się "wykupić" u policjantów. Ci okazali się jednak nieugięci, a mężczyzna, który chciał wręczyć łapówkę, będzie miał dodatkowe problemy. Grozi mu nawet wieloletnia odsiadka.

Do zdarzenia doszło w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie). Podczas patrolowania ul. Łużyckiej, policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli osobowe daihatsu, którego kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście. To jedno z najwyżej karanych wykroczeń. Grozi za to nie tylko wysoki mandat, ale także 10 punktów karnych.

Czytaj też: Szczecin. Próbował zaparkować na przystanku. Na zwrócenie uwagi zareagował agresją!

Kierowca chcąc uniknąć "wzbogacenia" swojego konta o kolejne punkty karne, usiłował wręczyć funkcjonariuszowi łapówkę w wysokości 400 złotych, aby ten odstąpił od czynności służbowych. Funkcjonariusz nie skorzystał jednak z tej "oferty".

67-letni mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Teraz, poza otrzymaniem mandatu i punktów karnych, dodatkowo usłyszy zarzut dotyczący usiłowania wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Przypomnijmy, kodeks karny za wręczenie łapówki przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Kołobrzeg: Pijany Ukrainiec za kierownicą. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat!

Sonda
Czy powinny być surowsze kary dla piratów drogowych?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają