Mocno wieje w Zachodniopomorskiem. Strażacy interweniowali 90 razy

i

Autor: pixabay,com Mocno wieje w Zachodniopomorskiem. Strażacy interweniowali 90 razy

Mocno wieje w Zachodniopomorskiem. Strażacy interweniowali 90 razy

2021-08-17 22:52

We wtorek w województwie zachodniopomorskim wiał silny wiatr, który w porywach osiągał prędkość do 90 km/h. W związku z tym strażacy interweniowali 90 razy - poinformował kpt. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej. Interwencje dotyczyły głównie połamanych gałęzi.

Przed godz. 16:00 przy ul. Miodowej w Szczecinie połamane drzewo spadło na autobus. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem dotyczą przede wszystkim powiatów w północnej części regionu: białogardzkiego, goleniowskiego, gryfickiego, kamieńskiego, kołobrzeskiego, polickiego i sławieńskiego, a także Koszalina i Świnoujścia. Wiatr może wiać z prędkością od 40 do 55 km/h, w porywach do 90 km/h. Synoptycy prognozują również opady deszczu z burzami, lokalnie grad. W regionie, do godzin południowych w środę obowiązuje tzw. "żółty alert", czyli ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami możliwe są także w środkowej i zachodniej części strefy brzegowej. Prędkość wiatru może osiągnąć 9 stopni w skali Beauforta. Wiatr może osłabnąć jeszcze we wtorek, w późnych godzinach wieczornych.

Czytaj też: Szczecin: Radni POKŁÓCILI SIĘ podczas audycji na żywo. Padły OBELGI!

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wola przetrwania zwyciężyła. Wycięte drzewa w centrum Szczecina nagle odżyły!