Marsz Niepodległości w Szczecinie

i

Autor: Mateusz Zieliński

Marsz Niepodległości 2020 w Szczecinie: Z powodu koronawirusa będzie zupełnie INNY!

2020-11-03 12:24

Pomimo pandemii koronawirusa, 11 listopada odbędzie się w Szczecinie doroczny Marsz Niepodległości. Zmieni się jednak jego formuła - wszystko po to, by zapewnić jego uczestnikom maksimum bezpieczeństwa.

Szczeciński Marsz Niepodległości odbędzie się nie pieszo, lecz... na kołach. Ma on mianowicie przybrać formę przejazdu przez miasto.

"W tym roku, z okazji 102. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, jako Porozumienie Środowisk Patriotycznych organizujemy 'rajd' samochodowy zamiast marszu" - informują na Facebooku organizatorzy wydarzenia i zachęcają, by mieszkańcy przyozdobili swoje pojazdy w patriotyczne barwy i przyjechali na Łasztownię, by uczcić to święto.

Za najładniej przystrojone samochody organizatorzy przewidują nagrody.

Zmotoryzowany Marsz-Rajd Niepodległości rozpocznie się 11 listopada 2020 roku na parkingu na Łasztowni. Następnie jego uczestnicy przejadą ulicami Szczecina. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

Wydarzenie odbywa się w tym roku po raz dziesiąty. Jego organizatorem jest Porozumienie Środowisk Patriotycznych w Szczecinie.

Narodowe Święto Niepodległości. Uważasz się za patriotę? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polska odzyskała niepodległość?
Rysie zostały bez mamy
Nasi Partnerzy polecają