Krzysztof Jarzyna ze Szczecina będzie miał swój pomnik

i

Autor: ESKA INFO Szczecin Krzysztof Jarzyna ze Szczecina będzie miał swój pomnik

Kto stworzy Krzysztofa Jarzynę ze Szczecina? Pięć propozycji na pomnik "szefa wszystkich szefów"

2020-11-24 19:32

Kultowy "szef wszystkich szefów", czyli Krzysztof Jarzyna ze Szczecina będzie miał swój pomnik w Szczecinie. Instalacja przedstawiająca bohatera filmu "Poranek kojota" stanie na Łasztowni. Wkrótce dowiemy się jak będzie wyglądać.

Do udziału w konkursie na projekt instalacji Krzysztofa Jarzyny dopuszczonych zostało 7 uczestników. 23 listopada minął termin składania prac, do urzędu trafiło ostatecznie 5 prac. Pomnik kultowej postaci z filmu "Poranek kojota" ma powstać na terenie Łasztowni.

- Obrady sądu konkursowego odbędą się jeszcze w tym tygodniu – mówi Jarosław Bondar, architekt miasta. – W związku z zagrożeniem COVID-19 sędziowie będą obradowali z zachowaniem wszelkich możliwych obostrzeń sanitarnych. Między innymi jedno z posiedzeń odbędzie się w związku z tym w formie online.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada. Zdobywca pierwszej nagrody otrzyma 8 tysięcy złotych brutto. Laureaci, którzy uplasują się na kolejnych dwóch miejscach otrzymają 6 i 4 tysiące brutto.

Instalacja przedstawiająca legendarnego "szefa wszystkich szefów", postaci, w którą wcielił się Edward Linde-Lubaszenko, to pomysł, o którego realizacji zdecydowali mieszkańcy w powszechnym głosowaniu na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. W swojej kategorii (zadania dzielnicowe małe Śródmieście) zdobył 1020 głosów.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany