Przyroda OSZALAŁA! W listopadzie, w centrum Szczecina ZAKWITŁY drzewa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-21 13:38

Chociaż mamy dopiero drugą połowę listopada, czyli okres, w którym przyroda powinna szykować się do zimowego snu, w Szczecinie można już poczuć wiosnę. W samym centrum miasta, tuż przy Bramie Portowej, dekoracyjne wiśnie obsypały się setkami kwiatów!

O tej porze roku drzewa zazwyczaj gubią ostatnie liście, jednak wiśnie rosnące na skwerze między Bramą Portową i placem Zwycięstwa najwyraźniej "poczuły" już wiosnę i pokryły się kwiatami - na przekór zimie, do której pozostał jeszcze cały miesiąc.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa

W ostatnich latach, zimy w Szczecinie są wyjątkowo łagodne. W zeszłym roku nie zanotowano nawet opadów śniegu, a temperatura bardzo rzadko spadała poniżej zera. Coraz bardziej łagodny klimat sprzyja różnym anomaliom przyrodniczym. Drzewa przy Bramie Portowej zakwitały już o nietypowych porach roku, np. w styczniu. Najbardziej znanym "przekornym naturze" drzewem w Szczecinie jest z całą pewnością wiśnia japońska na Jasnych Błoniach, która regularnie zakwita... na Boże Narodzenie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE