Zimę spędzą w prawdziwych luksusach! Tak wygląda "hotel" dla świnoujskich nietoperzy [ZDJĘCIA]

2020-11-19 13:56

Zbliża się zima, a co za tym idzie - czas, gdy niektóre zwierzęta zapadają w zimowy sen. Świnoujskie nietoperze spędzą zimę w wyjątkowo luksusowych warunkach. W Podziemnym Mieście na wyspie Wolin powstał jedyny w swoim rodzaju "hotel" dla tych ssaków.

Na terenie świnoujskich podziemi rozwieszone zostały budki, w których nietoperze będą mogły spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić najbliższe kilka miesięcy. Jest to jedno z ulubionych miejsc tych ssaków, więc tym bardziej będą mogły w spokoju przetrwać w nim tę porę roku.

Militarne obiekty znajdujące się pod ziemią to idealne miejsca do zimowania nietoperzy. Panuje w nich ciemność i stała temperatura w okolicach 6-8 stopni, która sprzyja hibernacji.

Świnoujskie fortyfikacje to jedno z wielu miejsc w regionie, w którym zimują nietoperze. W Szczecinie szczególnie upodobały sobie podziemia w rejonie Jeziora Szmaragdowego.

Prawdopodobnie największym miejscem w Polsce, w którym zimują nietoperze, jest Międzyrzecki Rejon Umocniony, gdzie zimą przebywa tam nawet kilkadziesiąt tysięcy osobników.

Opuszczona fabryka na Podlasiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE