Zimę spędzą w prawdziwych luksusach! Tak wygląda "hotel" dla świnoujskich nietoperzy [ZDJĘCIA]

Zbliża się zima, a co za tym idzie - czas, gdy niektóre zwierzęta zapadają w zimowy sen. Świnoujskie nietoperze spędzą zimę w wyjątkowo luksusowych warunkach. W Podziemnym Mieście na wyspie Wolin powstał jedyny w swoim rodzaju "hotel" dla tych ssaków.

Na terenie świnoujskich podziemi rozwieszone zostały budki, w których nietoperze będą mogły spokojnie, a przede wszystkim bezpiecznie spędzić najbliższe kilka miesięcy. Jest to jedno z ulubionych miejsc tych ssaków, więc tym bardziej będą mogły w spokoju przetrwać w nim tę porę roku.

Militarne obiekty znajdujące się pod ziemią to idealne miejsca do zimowania nietoperzy. Panuje w nich ciemność i stała temperatura w okolicach 6-8 stopni, która sprzyja hibernacji.

Świnoujskie fortyfikacje to jedno z wielu miejsc w regionie, w którym zimują nietoperze. W Szczecinie szczególnie upodobały sobie podziemia w rejonie Jeziora Szmaragdowego.

Prawdopodobnie największym miejscem w Polsce, w którym zimują nietoperze, jest Międzyrzecki Rejon Umocniony, gdzie zimą przebywa tam nawet kilkadziesiąt tysięcy osobników.

Opuszczona fabryka na Podlasiu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany