Ksiądz

i

Autor: Senlay / CC0 / pixabay.com

Kryzys WIARY w Kościele. Oni nie są już autorytetem! Uczniowie MASOWO rezygnują z lekcji religii!

2020-12-21 8:50

To już nie są żarty. Nie tylko drastycznie spada frekwencja w kościołach, ale także liczba udzielanych sakramentów. To jednak nie koniec. Uczniowie na masową skalę rezygnują z lekcji religii. Czy można już otwarcie mówić o kryzysie wiary?

Diecezja szczecińsko-kamieńska od dłuższego czasu znajduje się na samym końcu kościelnych statystyk, nie tylko w kwestii osób uczęszczających na msze święte czy przyjmujących komunię. Z najnowszego zestawienia przygotowanego przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w diecezji szczecińsko kamieńskiej uczniowie coraz rzadziej uczęszczają na lekcje religii. Warto podkreślić, iż są to dane sprzed pandemii, a także opublikowania informacji o aferze pedofilskiej w kościele - zjawisk, które prawdopodobnie mogą mieć ogromny wpływ na statystyki w 2020 roku.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

W roku szkolnym 2018/2019 na lekcje religii uczęszczało 85,2 proc. uczniów z diecezji szczecińsko kamieńskiej. Rok później ta liczba drastycznie spadła. W roku szkolnym 2019/2020 w lekcjach religii brało już udział zaledwie 79,5 uczniów. To ogromny spadek, który może świadczyć o coraz słabszej wierze i mniejszym autorytecie zawodu nauczyciela-katechety.

Warto dodać, że rezygnacja z udziału w lekcjach religii jest świadomą decyzją samych uczniów. Na ten krok decydują się młodzi ludzie, którzy wkraczają w dorosłość - uczniowie szkół średnich. To właśnie tam wystąpił największy spadek liczby osób uczęszczających na lekcje religii - z ponad 80 proc. do zaledwie 75 proc. Zainteresowanie lekcjami prowadzonymi przez katechetów spadło również w szkołach specjalnych i ośrodkach młodzieżowych - z 94 do niecałych 91 procent.

Zobacz też: Szczecinianie omijają kościoły SZEROKIM ŁUKIEM! Czy to już miasto BEZBOŻNIKÓW?

Sonda
Czy lekcje religii powinny odbywać się w szkołach?
Nieważne poświęcenie hali sportowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany