Arek Kocik trzyma TO w akwarium! To niezwykle rzadki gatunek

i

Autor: "Królowe Życia" - kadr z programu TTV, Instagram / megakot.pl Arek Kocik trzyma TO w akwarium! To niezwykle rzadki gatunek

"Królowe Życia": Arek Kocik trzyma TO w akwarium! To niezwykle rzadki gatunek

2021-09-20 23:30

Chociaż żyje bardzo szybko, jest miłośnikiem zwierząt. Arek Kocik ma w domu kota oraz olbrzymie akwarium z rybami. I to nie byle jakimi. Ten gatunek jest niezwykle rzadki, a ich wygląd zachwyca. Jakie ryby hoduje szczeciński bohater 11. sezonu programu "Królowe Życia"?

Arkadiusz jest nietuzinkową postacią, więc zwierzęta, którymi się opiekuje, również muszą być wyjątkowe. W olbrzymim akwarium znajdującym się w domu "króla życia" nie znajdziemy pospolitych gupików czy welonek. Są to ryby, które swoim wyglądem budzą ogromny zachwyt, nie tylko u zapalonych akwarystów. Co to za gatunek?

Rozwiąż QUIZ: "Królowe życia" biją rekordy popularności! Co wiesz o bohaterach hitu telewizji?

W akwarium "Megakota" mieszka kilka wyjątkowych okazów. Są duże, mają oryginalny kształt, są płaskie i mają charakterystyczny ogon, są ciemnobrunatne, a wręcz czarne i mają jasne okrągłe plamki. To egzotyczne płaszczki z rzadkiego gatunku potamotrygon leopoldi. W naturze występują w Ameryce Południowej, w rzece Xingu i jej dopływach. Żywią się m.in. ślimakami i krabami. Hodowane w akwariach są uznawane za raczej łatwe w pielęgnacji, jednak dość trudne do rozmnażania. Można je karmić larwami owadów, ochotką, rybkami i krewetkami. Ze względu na ich kształt i sposób poruszania się, potrzebują dużego akwarium i piaszczystego dna. Ich ukrytą bronią są dwa kolce z jadem, znajdujące się na ogonie.

Czytaj też: Arek Kocik sobowtórem znanego aktora? Zobacz do kogo internauci porównali szczecińskiego "króla życia"!

Potamotrygon leopoldi

i

Autor: Cliff / White-Blotched River Ray / CC BY 2.0 / wikipedia.org Potamotrygon leopoldi

Płaszczki potamotrygon leopoldi są nie tylko niezwykle rzadkim, ale również bardzo drogim gatunkiem ryb. Ich ceny osiągają nawet kilka tysięcy za jedną sztukę.

Chociaż Arek prowadzi dość intensywny tryb życia, stara się znaleźć czas na zajmowanie się swoimi podopiecznymi... z niewielkimi wyjątkami.

- Ze trzy dni ich nie pokarmiłem - mówi w jednym z odcinków "Królowych Życia". - Zapomniałem sąsiada poprosić.

Na szczęście ta niespodziewana, przymusowa "dieta" nie zaszkodziła rybom. W nagrodę za wytrwałość dostały od swojego opiekuna sporą dawkę pokarmu.

Czytaj też: "Królowe Życia": Jakie relacje łączą Arka ze Szczecina z synem?

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Kim jest Arek z "Królowych Życia"?

Nowy bohater "Królowych życia", 51-letni Arek "Megakot" Kocik to tak naprawdę Arkadiusz Zgorzelski, szczeciński przedsiębiorca branży nieruchomości. Jego pasją są również samochody - zarówno nowe jak i zabytkowe. "Megakot" lubi luksusowe życie, markowe ubrania i imprezy. Uznawany jest za prawdziwy wulkan energii o niezwykłej charyzmie i ogromnym poczuciu humoru. Jest też bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Na Instagramie śledzi go prawie 120 tysięcy osób. Często występuje w sieci z popularnym youtuberem Lordem Kruszwilem.

Czytaj więcej: Szczecinianin w "Królowych Życia" TTV. Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

"Królowe Życia" - gdzie i kiedy oglądać?

Nowe odcinki "Królowych Życia" można oglądać od 26 sierpnia na antenie TTV. Po dwa premierowe odcinki emitowane są w czwartki i piątki, po godz. 22:00. "Królowe Życia" są również dostępne w aplikacji Player.

Czytaj też: "Królowe Życia": Fala hejtu na Arka ze Szczecina. Zasłużył?

Sonda
Których bohaterów 11. sezonu "Królowych Życia" lubisz najbardziej?
Jacek Wójcik z Królowych Życia TTV