Koronawirus w Szczecinie. IKEA wyposażyła mieszkania dla medyków [ZDJĘCIA]

2020-04-27 12:29

Chociaż mieszkańcy Szczecina muszą jeszcze poczekać na pierwsze zakupy w sklepie IKEA, który obecnie powstaje u zbiegu ulic Mieszka I i Białowieskiej, szwedzka sieć już teraz angażuje się w życie miasta. W trudnych czasach pandemii koronawirusa, firma przygotowała wyposażenie dla mieszkań, w których obecnie czasowo zamieszkują medycy walczący na pierwszej linii frontu.

Przygotowane przez IKEA artykuły pozwolą na urządzenie około 11 mieszkań przeznaczonych dla personelu pracującego z grupą osób szczególnego ryzyka - wspierającego placówki szpitalne na terenie Szczecina, pracowników DPS-ów i innych placówek opieki. Stworzone zostaną także wygodne warunki zakwaterowania dla personelu z innych regionów Polski wspierającego szczecińskie placówki medyczne podczas pandemii.

- Budowa nowego sklepu IKEA w Szczecinie posuwa się do przodu, a już dzisiaj mieszkańcy Szczecina i okolic mogą kupować produkty IKEA online i odbierać swoje zamówienia w Punkcie Odbioru Zamówień - mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Regionu Szczecin. - Zgodnie z wartościami firmy już teraz aktywnie uczestniczymy w życiu lokalnej społeczności i nie pozostajemy obojętni na to, co dzieje się w naszym sąsiedztwie. Współpraca z Urzędem Miasta pozwoliła nam na zidentyfikowanie potrzeb, które możemy zaspokoić w trudnej sytuacji pandemii, dzięki naszym produktom i wiedzy o urządzaniu domu. #PomagamyRazem, by zmieniać na lepsze trudną rzeczywistość wokół nas.

Czytaj też: Jak robić zakupy podczas epidemii koronawirusa?

Mieszkania zostały wydzielone z zasobów komunalnych Gminy Miasto Szczecin i nie posiadały wyposażenia umożliwiającego zakwaterowanie osób. Dzięki pomocy szwedzkiej firmy zostaną one wyposażone w podstawowe meble takie jak: łóżka, sofy, stoły, krzesła, drobne meble do przedpokoju, łazienki i pokoju dziennego, kołdry, poduszki, pościel oraz wszystko co niezbędne do przygotowywania posiłków, czyli naczynia i akcesoria kuchenne. Osoby korzystające z mieszkań będą mogły przebywać i zregenerować siły w bardziej przyjaznych warunkach i funkcjonalnych pomieszczeniach.

- Kontakt ze strony firmy IKEA był dla nas miłym zaskoczeniem - mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek. - Jest takie powiedzenie, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w trudnych sytuacjach. I właśnie z taką się teraz wszyscy mierzymy. Dlatego kieruję ogromne słowa podziękowania dla IKEA, za zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy wyposażaniu mieszkań kryzysowych. Dzięki temu, osoby w najtrudniejszych sytuacjach będą miały odpowiednie warunki do przeczekania tych trudnych chwil. Jednocześnie cieszę się, że w Szczecinie lokuje się firma z tak dużą odpowiedzialnością społeczną oraz chęcią niesienia pomocy. Ta wartość w dzisiejszych czasach jest nie do przecenienia."

Po ustaniu potrzeb, związanych z funkcjonowaniem mieszkań na potrzeby kwarantanny, meble i dodatki posłużą do wyposażenia tzw. mieszkań „kryzysowych” na potrzeby zakwaterowania rodzin, które ucierpiały w wyniku zdarzeń nadzwyczajnych np. pożaru, awarii technicznych. W takich sytuacjach gmina udziela pomocy mieszkańcom, którzy zmuszeni są do opuszczenia ich miejsca zamieszkania.

Super Raport 24 IV (goście: Zandberg, Jankowski, Migalski)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany