Zmienia się krajobraz szczecińskiej Łasztowni. Morskie Centrum Nauki pnie się w górę [ZDJĘCIA]

2020-04-27 10:42 gk

Budynek już coraz bardziej przypomina kadłub statku. Widać już również część wielkiej betonowej kuli, w której znajdzie się planetarium. Budowa Morskiego Centrum Nauki na Łasztowni, pomimo ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa, jest kontynuowane.

W Morskim Centrum Nauki na Łasztowni, na powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych znajdą się przestrzenie wystawiennicze, laboratoria oraz ogólnoużytkowa przestrzeń socjalna. W planetarium na 87 widzów, w kształcie ogromnej kuli, będą odbywać się projekcje filmów, pokazy i występy artystyczne. Z tarasu znajdującego się na dachu, będzie można podziwiać panoramę Wałów Chrobrego.

Wkrótce powinniśmy zobaczyć docelową bryłę budynku.

- Na przełomie maja i czerwca będziemy mieli do czynienia z budynkiem w stanie surowym otwartym. Cała konstrukcja będzie już widoczna - zapewniał w lutym dyrektor Morskiego Centrum Nauki Witold Jabłoński. - W październiku będzie to stan surowy zamknięty i zaczniemy uruchamiać ogrzewanie.

Niewykluczone są jednak opóźnienia. Ze względu na trwającą epidemię wykonawca spodziewa się ograniczeń w dostawach niektórych materiałów.

- Monitorujemy na bieżąco stan prac na budowie Morskiego Centrum Nauki. Staramy się przewidzieć ewentualne problemy, tak aby w miarę naszych możliwości szybko im zaradzić - zapewnia Witold Jabłoński.

Zgodnie z planem, zakończenie inwestycji jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku. Jej koszt to prawie 133 miliony złotych.

Super Raport 24 IV (goście: Zandberg, Jankowski, Migalski)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ