Do zdarzenia doszło w sobotę, 12 listopada. W godzinach wieczornych policjanci z komisariatu Szczecin Nad Odrą zostali zaalarmowani o tym, że kobieta chce skoczyć z jednego z mostów na terenie miasta. Nie było chwili do stracenia. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy znajdowali się najbliżej miejsca zgłoszenia.
Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali zapłakaną kobietę, która miała już przewieszone nogi za barierkę - informuje szczecińska policja. Desperatka była cała roztrzęsiona i nie reagowała na prośby policjantów o zejście z barierki i odsunięcie od krawędzi mostu. Funkcjonariusze krok po kroku podejmowali rozmowę z kobietą budując u niej zaufanie.
Działania policjantów okazały się skuteczne, ponieważ po chwili wykorzystali możliwość wciągnięcia 37-latki w bezpieczną przestrzeń. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Niedoszła samobójczyni trafiła pod opiekę specjalistów.
To już kolejna próba samobójcza, do której doszło w ostatnim czasie w Szczecinie i regionie. Również w sobotę, 12 listopada, funkcjonariusze polickiej drogówki udaremnili targnięcie się na życie 38-letniego mężczyzny, który chciał skoczyć z okna na czwartym piętrze budynku mieszkalnego. Natomiast policjanci z Dąbia ruszyli na pomoc 12-latce, która pozostawiła rodzicom informację o swoich zamiarach samobójczych. Dziewczynkę odnaleziono w rejonie torów kolejowych.
Wciąż niewyjaśnione pozostają okoliczności tragicznej śmierci 30-latki, która wypadła z okna na 10. piętrze wieżowca przy ulicy Wilczej w Szczecinie. Nie wiadomo, czy było to samobójstwo, czy nieszczęśliwy wypadek. Sprawę wyjaśnia prokuratura.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.
Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny! Jeżeli odbierasz od kogoś z naszych bliskich lub znajomych niepokojące sygnały, również nie powinieneś zignorować żadnej informacji. Dla nas może to być błaha sprawa, dla kogoś niestety problem nie do pokonania. Takiej osobie należy pomóc, zgłaszając sytuację do instytucji pomocowych.
Gdzie można szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.