Nagranie trafiło do sieci

Tragedia w Szczecinie. Młoda kobieta wypadła z okna na 10. piętrze. Wstrząsający film krążył po sieci, internauci zbulwersowani

2022-11-02 9:50

Do tragicznego wypadku doszło na jednym ze szczecińskich osiedli. Młoda dziewczyna wypadła z okna na dziesiątym piętrze wieżowca. Całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego ze świadków. Film trafił do sieci i wywołał falę negatywnych komentarzy pod adresem publikujących.

Na wstrząsającym nagraniu widać, że kobieta siedzi na dziesiątym piętrze i następnie próbuje dostać się z powrotem do wnętrza budynku. Ktoś usiłuje jej pomóc i wciągnąć do środka, jednak próba kończy się niepowodzeniem. Kobieta upada z dużej wysokości na dach nad wejściem do budynku.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 31 października w jednym z wieżowców przy ulicy Wilczej w Szczecinie.

- Dostaliśmy takie zgłoszenie - potwierdza w rozmowie z "Super Expressem" Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Na miejsce wysłaliśmy zespół ratownictwa medycznego, który nie podjął żadnych czynności ratujących życie ze względu na ewidentne znamiona śmierci.

30-letnia kobieta, wskutek upadku z dużej wysokości poniosła śmierć na miejscu.

Sprawą tragicznego zdarzenia zajmuje się Prokuratura Rejonowa Szczecin Zachód. Śledztwo prowadzone jest w kierunku art. 151 kodeksu karnego ("Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5").

- W tej chwili gromadzone są przez prokuratora materiały dowodowe w celu ustalenia przyczyn i przebiegu zdarzenia - tłumaczy prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji. Postępowanie jest prowadzone w sprawie, nikomu nie postawiono zarzutów.

Internauci zbulwersowani nagraniem krążącym po sieci

Nagranie jest tak drastyczne, że nie nadaje się do publikacji, jednak wstrząsający film krążył w mediach społecznościowych. Mimo drastycznej zawartości, bez żadnej cenzury udostępniały je zarówno osoby prywatne jak i popularne strony o wielotysięcznych zasięgach, co spotkało się z ogromnym oburzeniem internautów.

"Jak możecie publikować takie rzeczy? Usuńcie to natychmiast!"

"Pogoń za sensacją ważniejsza od ludzkiej tragedii?"

"Takich rzeczy nie powinno się publikować! Pomyślcie o tym, co przeżywają bliscy tej dziewczyny!"

"Zamiast wezwać pomoc, ktoś kręcił filmik? Do czego to doszło?"

"Są pewne granice... właśnie je przekroczyliście!"

- grzmieli internauci w komentarzach.

Najprawdopodobniej pod presją komentujących i za sprawą zgłoszeń dotyczących nieodpowiednich treści, film po kilku godzinach znikał z profili społecznościowych, jednak pojawiał się w innych miejscach.

>>> Wypadła z okna wieżowca i zginęła. "To była taka młoda dziewczyna"... W miejscu tragedii palą się znicze

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu: 121 212
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Jeżeli w twoim otoczeniu znajduje się osoba, której zachowanie może wskazywać na depresję lub myśli samobójcze, nie pozostawaj obojętny!

Sonda
Czy zgłaszasz nieodpowiednie treści na Facebooku?
Pokaz pierwszej pomocy

Jak reagować kiedy dziecko zaczyna sygnalizować niechęć do życia? Jak w porę rozpoznać te sygnały?

Tego podcastu powinien posłuchać każdy rodzic!

Listen to "Próby samobójcze dzieci i młodzieży. Jak reagować i na co zwrócić uwagę? DROGOWSKAZY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają